mana.ir

کد خبر: ۹۵۸۶۸ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۱ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲

صادرات ۲۵ درصد محموله‌های تجاری کشور از گمرکات بوشهر

استاندار بوشهر گفت: سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۵ درصد صادرات و واردات کالا‌های تجاری کشور از گمرکات استان بوشهر انجام شده است.

صادرات ۲۵ درصد محموله‌های تجاری کشور از گمرکات بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، احمد محمدی‌زاده در نشست با مسئولان و کارکنان گمرک بوشهر با قدردانی از فعالیت این مجموعه یکی از نماد‌های توسعه یک منطقه، کشور و استان را گمرک دانست و اظهار داشت: اگر گمرک به امکانات هوشمند، سیستمی، پیشرفته و فنّاور مجهز باشد زمینه توسعه آن منطقه بیش از گذشته فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه بوشهر همواره در طول تاریخ در عرصه تجارت و بازرگانی و اقتصاد فعالیت داشته است، گفت: اوج فعالیت تجاری استان بوشهر مربوط به انتهای دوره قاجار است که قطب تجارت و بازرگانی ایران بود و در این دوره ۱۴ کنسولگری کشور‌های مختلف اروپایی و آسیایی در بوشهر فعال بود.

استاندار بوشهر با تأکید بر حفظ جایگاه بوشهر در عرصه تجارت و بازرگانی تصریح کرد: یکی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های مهم در سال مهار تورم و رشد تولید نقش مهم گمرکات است.

محمدی‌زاده خدمات و فعالیت دست‌اندرکاران گمرکات استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ را درخور تحسین دانست و متذکر شد: گمرکات استان بوشهر جایگاه مهمی در عرصه تجارت ایران دارند به‌گونه‌ای که ۲۵ درصد صادرات و واردات کالا‌های تجاری کشور از گمرکات استان بوشهر انجام می‌شود.

وی تسریع در تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر را با تأثیر از خدمات فعالان عرصه گمرک دانست و افزود: افزایش تردد شناور‌های تجاری و باری از بنادر استان بوشهر در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن نشان از رشد اقتصادی است و استان بوشهر در عرضه خدمات گمرکی به فعالان اقتصادی در سال قبل رتبه برتر کسب کرد.

استاندار بوشهر برخورد با عوامل فساد را یکی از محور‌های مهم برشمرد و با توجه به توسعه روابط ایران و عربستان یادآور شد: استان بوشهر از توسعه روابط ایران و عربستان باید استفاده کند و انتظار می‌رود سازوکار روابط تجاری و بازرگانی گمرک بوشهر با یکی از بنادر عربستان فراهم شود.
محمدی‌زاده توسعه زیرساخت‌های گمرکی را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید امکانات و تجهیزات گمرکی به‌روزرسانی و مجهز به امکانات نوین شود.

وی با تصریح به نقش مهم گمرک در توسعه استان خاطرنشان کرد: گمرکات زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت استان بوشهر هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین