mana.ir

کد خبر: ۹۵۸۴۲ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲
با حضور استاندار بوشهر؛

اتاق شبیه‌ساز فرماندهی کشتی در هنرستان بوشهر افتتاح شد

اتاق شبیه‌ساز فرماندهی کشتی در هنرستان فنی و حرفه‌ای بوشهر با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افتتاح شد.

 

اتاق شبیه‌ساز فرماندهی کشتی در هنرستان بوشهر افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، احمد محمدی زاده در مراسم افتتاح اتاق شبیه‌ساز فرماندهی کشتی اظهار داشت: آموزش‌ها در حوزه فنی و حرفه‌ای در دولت سیزدهم رویکردی جدید به خود گرفته است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه اگر بر‌اساس حوزه کار و کاریابی آموزش‌های فنی حرفه‌ای صورت بگیرد نیرو بیکاری نخواهیم داشت، گفت: در منطقه عسلویه و کنگان به ۱۰ هزار نیروی کار نیازمندیم و شرط تحصیل وجود ندارد بلکه در رشته‌های مورد نیاز، مهارت ملاک است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه همه را بسیج کرده‌ایم تا نیاز صنعت رفع شود، افزود: صنعت نفت و گاز و انرژی اتمی به شدت به نیروی انسانی نیازمند است بنابراین رویکرد‌ها باید تغییر کند.
وی با بیان اینکه استان ما یک استان ساحلی است، عنوان کرد: آموزش‌های دریایی در هنرستان‌های استان باید توسعه بیشتری یابد.
محمدی‌زاده تصریح کرد: امروز که طرح شبیه‌ساز اتاق ناوبری کشتی در هنرستان فنی و حرفه‌ای بوشهر افتتاح شد در کیفیت آموزش‌های دریایی خیلی مؤثر است و در این شبیه‌ساز ناخدا، ناوبر و یک افسر فرمانده آموزش‌های لازم را مانند محیط و صحنه‌های واقعی فرا می‌گیرد و ناوبری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در دهه‌های گذشته شبیه ساز‌ها وارداتی بودند، گفت: امروز با تلاش جوانان این سرزمین شبیه ساز‌ها تولید داخل است و این اتاق‌ها باعث یک تجربه عملی است.
استاندار بوشهر افزود: شبیه‌ساز کیفیت آموزش دریانوردی را ارتقا می‌دهد و باعث ایجاد تخصص لازم در دانش آموزان می‌شوند.
محمدی‌زاده با بیان اینکه چنین آموزشی‌هایی باعث کاهش تلفات و حادثه در دریا می‌شود، خاطر نشان کرد: هنرستان‌ها باید به واحد‌های صنعتی متناسب متصل شوند و ساز و کاری فراهم شود تا تجربه و علم کنار هم باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: هنرستان حاج جاسم بوشهری، دومین هنرستان مجهز به شبیه‌ساز فرماندهی کشتی در کشور است که از لحاظ قابلیت، توانمندتر و به روزتر محسوب می‌شود.
علی موحدی تاکید کرد: با کمک این تجهیزات، دوره‌های آموزش ناوبری و دریانوردی در این هنرستان مطابق آموزش‌های تراز اول دنیا ارائه خواهد شد.
وی گفت: با استفاده از این شبیه ساز فراگیران دوره ناوبری دوره‌های آموزشی رادار آرپا، اکدیس، جی پی اس/‌ای آی اس، جی ام دی اس اس را آموزش دیده و سناریو‌های متفاوتی را با استفاده از شناور‌های سبک و سنگین در بنادر و آبراه‌های متفاوت تجربه می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین