۱۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۰

اجرای ایمن طرح سفر‌های دریایی نوروزی بدون هیج حادثه جانی

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر گفت: سفر‌های دریایی نوروزی در بنادر و جزایر کشور فاقد هرگونه خسارات جانی بوده است که علاوه بر همکاری مردم در رعایت اصول ایمنی دریایی، ناشی از ارتقای نظارت‌ها و استاندارد‌های ایمنی کشتی‌ها و شناور‌ها از یک سو و از خود گذشتگی و آمادگی تیم‌های جستجو و نجات دریایی است.
کد خبر: ۹۵۵۵۸

اجرای ایمن طرح سفر‌های دریایی نوروزی بدون هیج حادثه جانی

به گزارش مانا، نادر پسنده، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه در طرح سفرهای دریایی نوروزی ۱۴۰۲، هیچ حادثه جانی اتفاق نیفتاده است، تاکید کرد: این سازمان با ایجاد و مدیریت ۲۴ مرکز اصلی و فرعی جستجو و نجات دریایی و به‌کارگیری ۲۱ فروند شناور ناجی با تیم‌های آموزش‌دیده و باتجربه در بنادر جنوب و شمال کشور، طی ۲۲ عملیات دریایی موفق به نجات ۳۸۶ نفر مسافر و گردشگر دریایی در ایام طرح نوروز ۱۴۰۲ شد.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: با ارتقای ضریب ایمنی سفرهای دریایی از طریق افزودن ۱۲۶ همیار ناجی به تیم‌های عملیاتی و افزایش نقطه استقرار تیم‌های جستجو و نجات دریایی به ۱۵۰ نقطه از سواحل کشور، ۳۸۶ نفر از حوادثی چون افتادن به دریا، به گل نشستن، خروج شناور از مسیر ، نقص فنی شناور مسافری، خدمات پزشکی و ... نجات یافته‌اند.

پسنده با اشاره به هوشیاری و آمادگی تیم‌های جستجو و نجات دریایی و افزایش نظارت‌ها در طرح سفرهای دریایی نوروزی، اظهار کرد: سفرهای دریایی نوروزی در بنادر و جزایر کشور فاقد هرگونه خسارات جانی بوده است که علاوه بر همکاری مردم در رعایت اصول ایمنی دریایی، ناشی از ارتقای نظارت‌ها و استانداردهای ایمنی کشتی‌ها و شناورها از یک سو، و از خود گذشتگی و آمادگی تیم‌های جستجو و نجات دریایی است.

او ابراز امیدواری کرد: با ایجاد تعامل مناسب بین سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هلال احمر و سازمان هواپیمایی کشوری و برگزاری مانورهای مشترک جستجو و نجات دریایی و هوایی، ظرفیت‌های عملی نجات دریایی و حوزه هوایی ارتقا یابد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار