۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۳
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

پرداخت تسهیلات ویژه برای ساخت و تردد شناور‌های مسافربری

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از پرداخت تسهیلات ویژه سازمان بنادر و دریانوردی برای ساخت و تردد شناور‌های مسافربری خبر داد و گفت: در این طرح ۸۰ درصد تسهیلات مورد نیاز ساخت شناور بدون بهره پرداخت می‌شود.
کد خبر: ۹۵۴۸۸

پرداخت تسهیلات ویژه برای ساخت و تردد شناور‌های مسافربری

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، مجید علی نازی در نشست ستاد تسهیلات سفر استان بوشهر اظهار کرد: ارائه تسهیلات وجوه اداره شده برای ساخت شناور‌های مسافربری از جمله تسهیلات ویژه سازمان بنادر و دریانوردی است که در این طرح ۸۰ درصد تسهیلات مورد نیاز ساخت شناور با بهره صفر درصد پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین در تعرفه‌های بندری شناور‌های مسافربری ۹۰ درصد تخفیف لحاظ شده است که این تخفیف تمامی سفر‌های داخلی و بین‌المللی را پوشش می‌دهد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: تأمین سوخت یارانه‌ای مورد نیاز شناور‌های مسافربری از دیگر تسهیلات ویژه سازمان بنادر و دریانوردی برای تردد شناور‌های مسافربری است که با توجه به تفاوت قیمت بسیار بالا با سوخت بانکرینگ توجیه اقتصادی مناسبی برای تردد شناور‌های مسافربری ایجاد کرده است.

وی افزود: این سازمان برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی تسهیلات و حمایت‌های ویژه پیش‌بینی کرده است که این ظرفیت‌ها سرمایه‌گذاری در این بخش را جذاب کرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از تخصیص اعتبارات پایانه مسافری دریایی بوشهر خبر داد و اظهار کرد: برای احداث دو پایانه مسافربری دریایی در استان بوشهر تأمین اعتبار بسیار خوبی صورت گرفت به نحوی که برای احداث تأسیسات دریایی پایانه بوشهر ۹۰۰ میلیارد ریال و برای بهسازی و تعمیرات اساسی سالن پایانه مسافری دریایی بوشهر ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شد.

علی نازی یادآور شد: پروژه تعمیر اساسی سالن پایانه بین‌المللی مسافربری بوشهر اکنون روند مطلوبی داشته و پیش‌بینی می‌شود تا اسفند سال ۱۴۰۲ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: برای سال جاری در تأمین اعتبار جلیقه‌های نجات، اعتبار آن از شیوه متمرکز خارج شد که این مهم به تجهیز بنادر به این نوع جلیقه‌ها کمک شایانی داشته است.

علی نازی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی برای تردد‌های دریایی تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته است که انتظار می‌رود سایر دستگاه‌های ذی‌ربط نیز پای کار بیایند و نقشی پررنگ خود را در این زمینه ایفا کنند.

وی گفت: امسال خدمات گردشگری دریایی در بنادر جنوبی از جمله آبادان و خرمشهر تا پاسی از شب تداوم داشته است که این نشان از اهتمام ویژه سازمان بنادر برای تردد‌های دریایی است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در بنادر هدف طرح تردد گردشگری دریایی و به ویژه بنادر استان بوشهر با ارزیابی‌های صورت گرفته عمده گردشگران رضایت کامل از نحوه دریافت خدمات داشتند که در این زمینه از تلاش‌های تمامی عوامل ذیربط کمال قدردانی و تشکر را داریم.

وی گفت: همچنین با استفاده از جایروپلن در بازدیدی دو ساعته سواحل هدف استان بوشهر در طرح تسهیل تردد‌های دریایی پایش شدند که شاهد پویایی و رونق فعالیت‌های این حوزه بودیم.

علی نازی بیان کرد: در برخی از بنادر با وجود احداث اسکله‌های ایمن تمرکز فعالیت‌ها بر سایر محدوده‌ها است که انتظار می‌رود مالکان قایق‌ها با هدف تامین ایمنی بیشتر فعالیت خود را در اسکله‌های مجاز متمرکز کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار