۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱
سخنگوی سفر‌های دریایی سازمان بنادر اعلام کرد:

رشد ۳۲ درصدی سفر‌های دریایی و گردشگری دریایی در نیمه نخست نوروز ۱۴۰۲

سخنگوی سفر‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به میزان سفر‌های دریایی و گردشگری دریایی انجام شده در نیمه نخست طرح تسهیل سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۲ اشاره و اعلام کرد: تعداد کل سفر‌های دریایی و گردشگری دریایی صورت گرفته در این مدت نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱، حاکی از رشد ۳۲ درصدی است.
کد خبر: ۹۵۴۷۰
رشد ۳۲ درصدی سفر‌های دریایی و گردشگری دریایی در نیمه نخست نوروز ۱۴۰۲

به گزارش مانا، نادر پسنده با اشاره به اینکه نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز از  ۲۴ اسفند تا ۵ فروردین است، اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۵ فروردین ۱۴۰۲ معادل سه میلیون و ۴۷۹ هزار و ۷۶۶ سفر دریایی و گردشگری دریایی صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل‌تر که مجموع سفرهای دریایی و گردشگری دریایی معادل ۲ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۸۲ مورد بود، حاکی از رشد ۳۲ درصدی است.
جزییات سفرهای دریایی و گردشگری دریایی نوروز ۱۴۰۲
وی با اشاره به اینکه در نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ بر اساس گزارشات دریافتی، یک میلیون و ۸۷۳ هزار و ۹۲۲ سفر دریایی و یک میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۴۴ گردشگری دریایی صورت گرفته است، اظهار داشت: همچنین ۳۷۱ هزار و ۴۸۰ خودرو نیز توسط شناورهای مخصوص حمل، ۱۷ هزار و ۳۱۶ تردد شناور مسافری و ۱۵۳ هزار و  ۶۶۸ تردد شناور تفریحی نیز، ثبت شده است.
سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تعداد سفرهای دریایی در استان هرمزگان معادل یک میلیون و ۸۶۳ هزار و ۴۰۰ مورد بود، خاطرنشان کرد: در استان بوشهر نیز طی مدت مذکور ۱۰ هزار و ۵۲۲ سفر دریایی صورت گرفته است.
پسنده افزود: تعداد گردشگری دریایی صورت گرفته در استان های بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان نیز به ترتیب برابر ۲۹۷ هزار و ۹۶ مورد، ۶۰۲ هزار و ۲۴۲ مورد، ۲۸ هزار و ۷۸۰ مورد، ۳۰ هزار و ۴۱۰ مورد، ۹۸ هزار و ۹۱۸ مورد، ۲۳۴ هزار و ۶۵۶ مورد و در نهایت ۳۱۳ هزار و ۷۴۲ مورد بوده است.
وضعیت هواشناسی در شمال و جنوب ایران
وی در مورد گزارش‌های هواشناسی دریافتی در مورد خلیج فارس، دریای عمان و خلیج فارس، بیان کرد: از امروز تا فردا افزایش ارتفاع موج در منطقه غرب خلیج فارس یعنی استان های خوزستان و بوشهر را به همراه داریم که ممکن است اختلالاتی در ترددهای دریایی ایجاد کند، هر چند که ارتفاع این امواج بلند نیست اما دریا متلاطم خواهد بود.
به گفته سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی؛ از سه شنبه هفته جاری، سامانه ناپایدار جوی وارد آب های منطقه هرمزگان می شود و طی روزای چهارشنبه و پنجشنبه به اوج خود می رسد و ممکن است ارتفاع بیش از دو متر، ایجاد کند و به طور حتم با محدودیت‌هایی برای سفرهای دریایی همراه خواهد بود و این روند تا جمعه ادامه خواهد یافت و پس از آن کاهش می‌یابد.
پسنده با اشاره به اینکه در مورد سواحل دریای مکران، گزارش ناپایدار جدی هوا وجود ندارد، گفت: در دریای خزر از سه شنبه هفته جاری با مواج شدن دریا مواجه خواهیم بود که تا اواخر پنجشنبه و جمعه ادامه خواهد یافت.
ارسال نظرات
آخرین اخبار