mana.ir

کد خبر: ۹۵۴۰۸ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

سواحل گلستان آماده استقبال از مسافران نوروزی

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از آمادگی سواحل استان گلستان برای استقبال از مسافران نوروزی در تمام بخش‌های خدماتی، پذیرایی و تفریحی خبر داد.

 

سواحل گلستان آماده استقبال از مسافران نوروزی
محمد جواد ساوری در گفتگو با خبرنگار مانا گفت: پیش بینی می‌شود همچون سال‌های گذشته سواحل استان گلستان در ایام نوروز میزبان گردشگران زیادی از سراسر کشور باشد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از آمادگی سواحل استان گلستان برای استقبال از مسافران نوروزی در تمام بخش‌های خدماتی، پذیرایی و تفریحی خبر داد.

وی با اشاره به وجود جاذبه‌های منحصر به فرد سواحل استان گلستان، گفت: سواحل استان به ویژه بندر گز، بندر ترکمن و گمیشان پتانسیل مناسبی جهت  جذب و نگهداشت مسافران نوروزی  محسوب می‌شوند که در این راستا شهرداری‌ها  و دستگاه‌هایی همچون هلال احمر، نیروی انتظامی، گردشگری، بهداشت و درمان  و ... باید با فراهم کردن امکانات و رفع نواقص، بستر مناسب جهت اقامت، رفاه مسافران و  گردشگران  را ایجاد کنند.

وی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر ۱۶۳ اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان فعال است که این تعداد واحد با ظرفیت حدود پنج‌هزار نفری در ایام نوروز آماده میزبانی از مسافران نوروزی است.

به گفته این مقام مسئول در استان گلستان، مراکز اقامتی و واحد‌های بوم‌گردی استان در طول ایام سال جاری علاوه بر حضور در دوره‌های آموزشی و تجربه حاصل از رکود دوره شیوع کرونا ویروس، آمادگی لازم برای پذیرش گردشگران را دارند.

وی تاکید کرد: در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی‌های صورت گرفته  و همراهی فعالان بخش خصوصی گردشگری استان در نوروز ۱۴۰۲ با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده ازجمله جشنواره‌های اقتصاد و روستا، صنایع دستی و  نوروزگاه‌ها، زمان توقف مسافران را در استان افزایش دهد.

ساوری با بیان اینکه فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر استان در همه ایام سال تداوم دارد، یادآور شد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به‌صورت ستادی و برای نوروز ۱۴۰۲ اقدام به برگزاری جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر به ریاست استاندار گلستان کرد تا تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی و انتظامی در استان آمادگی حداکثری استقبال از مسافران و گردشگران را داشته باشند.

وی با تاکید بر این‌که بخشی از چالش‌های گردشگری به دلیل عدم نظارت مناسب و کافی است، افزود: تیم‌های نظارتی با حضور نماینده انجمن‌های تأسیسات گردشگری و کارشناسان اداره‌کل از قبل از نوروز باهدف افزایش کیفیت ارائه خدمات به گردشگران ورودی به استان در حال نظارت‌های مستمر از تأسیسات گردشگری استان هستند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خاطرنشان کرد: طرح تشدید نظارت بر تأسیسات گردشگری سطح استان باهدف آمادگی برای نوروز ۱۴۰۲ توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی و به همراه نماینده انجمن‌های حرفه‌ای تأسیسات گردشگری استان در حال اجراست و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد.

به گفته وی، از ظرفیت همه دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر به ویژه دستگاه‌های نظارتی برای تشدید نظارت‌های نوروزی استفاده خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین