mana.ir

کد خبر: ۹۵۳۹۰ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

برگزاری رالی کشور‌های خلیج فارس و دریای خزر در بهار ۱۴۰۲

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی از برگزاری سه رالی بین‌المللی توسط کانون خبر داد و گفت: در بهار ۱۴۰۲ سه رالی بین‌المللی پرسپولیس تا تهران، یونان و آتن، پیام آوران نوروزی کشور‌های خلیج فارس و دریای خزر و رالی تاجیکستان به ایران به منظور بازدید از پیشرفت‌های ایران در ۴۰ سال اخیر را برگزار خواهیم کرد.

برگزاری رالی کشور‌های خلیج فارس و دریای خزر در بهار ۱۴۰۲

به گزارش خبرنگار مانا، محمدحسین صوفی در جمع خبرنگاران گفت: کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی از قدیمی‌ترین نهادها، تشکل‌ها و سازمان‌ها در حوزه گردشگری کشور با سابقه ۹۰ سال بوده که برای ایجاد تسهیلات به گردشگران ورودی و خروجی و تردد در سطح استان‌ها، جاده‌ها و ... تأسیس شده است.

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی افزود: در کنار فعالیت‌های داخل کشور به عنوان نماینده کشور در برخی از نهادها و سازمان‌های بین‌المللی عضویت داریم. یکی از نهادهایی که کانون عضویت دارد، فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی (فیا) است که به نمایندگی از آن گواهینامه صادر می‌کند.

صوفی تصریح کرد: کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی همچنین عضو اتحادیه بین‌المللی جهان‌گردی، سازمان جهانی گردشگری و شورای جهانی گمرک است که در این شورا مسئولیت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دارد. عضویت در شورای شش نفره تأیید صلاحیت مدیران فیا نقطه عطفی برای فعالیت‌های کانون در سال‌جاری است.

وی گفت: از دیگر فعالیت‌های کانون می‌توان به صدور اسناد و مدارک بین‌المللی از جمله دفترچه مالكیت بین‌المللی خودرو، گواهینامه و پلاک اشاره کرد که در سال جاری صدور آن‌ها آنلاین و کمتر از ۵ دقیقه انجام می‌شود و نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است، همچنین برای کنترل بیشتر برچسب دیجیتال برای خودورها تهیه شده است.

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی تصریح کرد: برگزاری رالی کمپر و کاروان بر عهده این کانون است و نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰درصد رشد داشته‌ایم، یکی از امکانات خوب سفر و تردد استفاده ار کاروان‌ها و کمپرهاست.

صوفی از سامان‌دهی کمپرها خبر داد و افزود: کمپرها و کاروان‌ها به راحتی در داخل کشور تردد می‌کنند و می‌توانند از کشور خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه سامان‌دهی کمپرها موجب تولید و اشتغال‌زایی بیشتر شده است، بیان داشت: راه‌اندازی باشگاه سفیر ایمنی جاده‌ها به‌منظور کاهش تصادفات جاده‌ای از دیگر اقدامات کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی است.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار با همکاری پلیس تردد موتورهای ۲۵۰ سی‌سی به بالا در نوروز ۱۴۰۲ با سهولت انجام می‌شود؛ همچنین برای نخستین بار، امداد آفرود را به‌منظور تردد راحت در مناطق  صعب‌العبور ایجاد کردیم.

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی از برگزاری سه رالی بین‌المللی توسط کانون خبر داد و تصریح کرد: در بهار ۱۴۰۲ سه رالی بین‌المللی پرسپولیس تا تهران، یونان و آتن، پیام‌‌آوران نوروزی، کشورهای خلیج فارس و دریای خزر و رالی تاجیکستان به ایران به منظور بازدید از پیشرفت‌های ایران در ۴۰ سال اخیر را برگزار خواهیم کرد.

صوفی گفت: امداد خو‌درو ایران بزرگ‌ترین ناوگان کشور است. کانون در سال‌جاری ۱۴۰۰ خودرو را برای امداد در اختیار گردشگران قرار داده است. همچنین برای امداد بهتر در سال‌جاری اقدام به راه‌اندازی اپلیکشن هوشمند و مکان محور کردیم.

وی تصریح کرد: بر اساس تصمیم وزیر میراث فرهنگی مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری و صنایع‌دستی خارج از کشور به کانون واگذار شده است. در یک ماه‌و‌نیم گذشته نمایشگاه فیتوراسپانیا را برگزار کردیم و در نمایشگاه MITT مسکو ۲۵ تا ۲۸ اسفندماه سال‌جاری شرکت خواهیم کرد. در این نمایشگاه ۱۳ آژانس گردشگری در فضایی به مساحت ۲۴۰ مترمربع به معرفی ایران و مقابله با ایران هراسی می‌پردازند.

صوفی افزود: حدود ۲‌هزار و ۲۰۰ کمپر و کاروان داریم که ۷۵۰ عضو کلوپ و کمپینگ کانون هستند. تعداد زیادی کمپر و‌ کلوپ در سال‌جاری ایجاد کردیم، تا سال ۱۴۰۰ کمپرها امکان توسط تردد نداشتند. امسال برای کاهش بیمه کمپرها اقداماتی انجام دادیم.

وی درباره حضور آژانس‌های گردشگری در نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: برای حضور در نمایشگاه فیتور به شرکت‌کنندگان ۷۰ درصد و برای نمایشگاه مسکو‌ نیز بیش از ۹۰ درصد سوبسید برای رونق اقتصاد و گردشگری پرداخت کردیم.

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین