۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲

۱۰ طرح دریایی و بندری در هرمزگان افتتاح می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت:۱۰ طرح دریایی و بندری به ارزش ۴۲ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی در این استان به بهره برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۵۳۵۱

۱۰ طرح دریایی و بندری در هرمزگان افتتاح می‌شود

به گزارش مانا، حسین عباس‌نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد: بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح حوزه دریایی و بندری این استان امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز می‌شود.
عباس‌نژاد افزود: این ۱۰ طرح شامل ۶ پروژه بهره‌برداری به ارزش ۱۹ هزار و ۳۲ میلیارد ریال، سه پروژه آغاز عملیات اجرایی به ارزش ۲۱ هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال و یک پروژه بهره‌برداری از تجهیزات به ارزش ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال است.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در تشریح جزییات این طرح‌ها به سه طرح شاخص آماده بهره‌برداری اشاره کرد و گفت: ساختمان مرجع دریایی و بخش جدید فاز سوم بندر شهید رجایی به همراه دو دستگاه مکنده در این بندر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
عباس‌نژاد افزود: بخش کنترل ترافیک و امداد نجات دریایی کشور در این ساختمان مستقر شده و بیشترین امکانات و تجهیزات مدرن استفاده شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و به اجرا درآمده است.
وی ادامه داد: درحال حاضر ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی شش میلیون TEU در سال است که با بهره‌برداری از فاز سوم طرح توسعه این بندر این ظرفیت به هشت میلیون TEU در سال افزایش می‌یابد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین اعلام‌کرد: فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی شامل سه پست اسکله و ۵۱ هکتار اراضی پسکرانه با استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی بندرسازی و سازه‌های دریایی است.
عباس‌نژاد بهره‌برداری از بندر نوساز خمیر را از دیگر طرح‌های شاخص نام برد که اثرگذاری بسیار زیادی در توسعه صادرات مواد معدنی و ایجاد اشتغال و رونق معیشت ساحل‌نشینان این منطقه دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار