mana.ir

کد خبر: ۹۵۱۹۴ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

برگزاری نمایشگاه نوروزی تخصصی عرضه محصولات شیلاتی  

رئیس سازمان شیلات ایران از برگزاری نمایشگاه تخصصی عرضه محصولات آبزیان به منظور تامین نیاز مردم در شب عید از تاریخ ۱۸ تا ۲۸ اسفند ماه خبر داد.

برگزاری نمایشگاه نوروزی تخصصی عرضه محصولات شیلاتی  

سید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مانا از برگزاری نمایشگاه تخصصی عرضه محصولات آبزیان به منظور تأمین نیاز مردم در شب عید از تاریخ 18 تا 28 اسفند ماه خبر داد.

رئیس سازمان شیلات ایران، گفت: در این نمایشگاه محصولات شیلاتی با حذف واسطه‌ها و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

وی اذعان داشت: بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته با تولید کنندگان، محصولات شیلاتی در این نمایشگاه 10 تا 12 درصد کمتر از نرخ بازار به فروش می‌رسد.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران عنوان کرد: فرهنگ مصرف ماهی در کشور ما به گونه‌ای است که در نیمه نخست سال شاهد کاهش مصرف و نیمه دوم سال شاهد افزایش تقاضا و مصرف هستیم تا این تقاضا در شب عید به حداکثر میزان خود می‌رسد.

وی بیان داشت: همین امر باعث می‌شود تا شاهد افزایش قیمت‌ها در نیمۀ دوم سال به ویژه شب عید باشیم که در صورت کنترل این امر و ایجاد تعادل در مصرف آبزیان در تمام طول سال این مشکل تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: تفاهم نامه‌ای با اتحادیه‌های ماهیان سردآبی و گرمابی برای ارائه و فروش آبزیان با قیمت واقعی و ایجاد بازارهای تخصصی عرضه آبزیان داشته‌ایم.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین