۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
رئیس ایمنی بنادر و دریانوردی بوشهر:

۶ سرنشین شناور غرق شده در آب‌های خارگ نجات یافتند

۶ سرنشین شناور غرق شده در آب‌های خارگ نجات یافتند
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات ۶ سرنشین موتورلنج باری غرق شده در آب‌های محدوده جزیره خارگ خبر داد.
کد خبر: ۹۵۱۴۵

به گزارش مانا، حجت خسروی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو اعلام اضطرار موتور لنج یاد شده به مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی خارگ مبنی بر توفان و احتمال غرق شناور، پس از هماهنگی‌های لازم شناور ناجی ۹ به منطقه اعزام شد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: پس از گذشت دقایقی دوبه موتوردار هلیا که در منطقه حضور داشت اعلام کرد پنج نفر از خدمه شناور را نجات داده ولی یک نفر از خدمه به آب افتاده که به علت شرایط بد جوی امکان نجات آن وجود ندارد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر ادامه داد: در ادامه عملیات با رسیدن شناور ناجی ۹ فرد به آب افتاده نجات پیدا کرد.

خسروی عنوان کرد: شناور ناجی پس از رسیدن به اسکله گناوه افراد نجات یافته را به مسئولان مربوطه تحویل داد و مورتورلنج باری نیز غرق شد.

وی اظهار کرد: در دومین عملیات نیز پس از برقراری ارتباط با مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی خارگ مبنی بر بیماری خدمه شناور خدماتی موتور تانکر، شناور ناجی ۹ به موقعیت اعزام شد.

خسروی گفت: شناور ناجی پس از گذشت ۳۰ دقیقه فرد بیمار را تحویل گرفت و با برگشت به مبدأ فرد بیمار را به آمبولانس مستقر در اسکله تحویل داد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار