۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
استاندار بوشهر:

مشکل کشتی‌های صید صنعتی استان بوشهر برطرف شد

استاندار بوشهر از حل مشکل کشتی‌های صید صنعتی استان خبر داد و بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده مشکل کشتی صید صنعتی برطرف شده و به‌زودی فعالان این حوزه پس از توقف چند ساله، فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
کد خبر: ۹۴۹۷۹

مشکل کشتی‌های صید صنعتی استان بوشهر برطرف شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، احمد محمدی‌زاده در آیین افتتاح پرورش ماهی شهرستان دیّر محور توسعه استان را در محور اقتصاد دریایی نام برد و اظهار داشت: در این زمینه ظرفیت‌های آبزی‌پروری در نوار ساحلی استان بوشهر به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه دو هزار هکتار اراضی ساحلی در منطقه بردخون شهرستان دیّر برای پرورش میگو شناسایی شده است گفت: افزایش تولید آبزیان از طریق پرورش میگو و ماهی در جنوب استان بوشهر افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر اراضی پرورش آبزیان در مناطق جبرانی و دمیگز در شهرستان دیّر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: واگذاری اراضی پرورش میگو به صیادان در راستای ایجاد اشتغال در این منطقه یکی از اولویت‌ها است.

محمدی‌زاده به جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران پرداخت و بیان کرد: دشمنان در ۴۴ سال گذشته انواع دسیسه و توطئه علیه ایران اسلامی به‌کار گرفته‌اند و پس از شکست در این هجمه‌ها اکنون وارد جنگ اقتصادی شده‌اند که از این مرحله هم با موفقیت عبور می‌کنیم.

وی عبور در جنگ اقتصادی را نیاز به مشارکت بخش خصوصی در اجرا طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری دانست و تصریح کرد: در این راستا طرح‌های اقتصادی به ویژه در حوزه دریا‌محور در استان بوشهر با همکاری بخش خصوصی افزایش یافته است.

استاندار بوشهر با اشاره به حل مشکل کشتی‌های صید صنعتی استان خاطر نشان کرد:  مجوز سفر دوم لنج‌های تجاری در استان بوشهر صادر شده و فعالان این حوزه می‌توانند تا پایان خرداد سال آینده به کشور‌های هدف برای واردات کالا‌های ته لنجی سفر کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار