mana.ir

کد خبر: ۹۴۷۰۱ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۱۷ دی ۱۴۰۱

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در بنادر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این اداره کل در راستای تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز خود برای استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و توان متخصصان داخلی برنامه ویژه دارد.

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در بنادر بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی در نشست با مسئولان پارک علم و فنّاوری استان بوشهر اظهار داشت: در شرایط تحریمی شرکت‌های دانش بنیان با توان و تخصص خود قابلیت بالایی برای تامین نیاز‌ها و تجهیزات بنادر دارند.

وی بیان کرد: در چنین شرایطی می‌طلبد شرکت‌های دانش بنیان با ورود به حوزه‌های مختلف بنادر نسبت به شناسایی نیاز‌ها اقدام کنند.

شکیبی نسب ادامه داد: در این زمینه انعقاد تفاهمنامه با پارک علم و فنّاوری خلیج فارس بوشهر می‌تواند آغازی بر همکاری‌های دوجانبه در راستای پیشبرد اهداف عالیه اداره کل بنادر و دریانوردی و پارک علم و فنّاوری باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی در راستای استفاده از ظرفیت و توان نخبگان و دانشگاهیان انعقاد تفاهمنامه با مراکز مختلفی را به امضاء رسانده است که این مهم با پارک علم و فنّاوری استان نیز قابلیت تحقق دارد.

شکیبی نسب اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بسیار خوب پارک علم و فنّاوری، اداره کل بنادر و دریانوردی آمادگی کامل دارد تا از همین امروز همکاری‌های لازم را با پارک اجرایی کند.

وی افزود: در گردهمایی‌های علمی نیز این دو مجموعه می‌توانند همکاری‌های مشترک و تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند.

رئیس پارک علم و فنّاوری خلیج فارس استان بوشهر نیز گفت: زمینه‌سازی در جهت تقویت و تعمیق رویکرد‌های علمی، پژوهشی و فنّاورانه، تعامل و تبادل دانش و اطلاعات فی‌مابین کارشناسان و محققان دو طرف، همکاری در زمینه طراحی و اجرای طرح‌های فنّاورانه و کاربردی از جمله هدف‌های تعریف شده برای همکاری مشترک بین اداره کل بنادر و دریانوردی و پارک علم و فنّاوری خلیج فارس در استان بوشهر است.

ابوالحسن رزمی نیا افزود: همکاری در زمینه انتشار مقالات علمی حاصل از فعالیت‌های مشترک، همکاری در معرفی عرضه و استفاده از محصولات دانش بنیان می‌تواند به عنوان دیگر سرفصل‌های همکاری مشترک بین طرفیت یاد شده باشد.

وی ادامه داد: راه اندازی پردیس دریایی با هدف تقویت شرکت‌های تامین کننده قطعات و تجهیزات حوزه دریایی از دیگر رویکرد‌های حائز اهمیت برای همکاری پارک علم و فنّاوری خلیج فارس و اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است.

رزمی نیا اظهار کرد: با پیگیری‌های استاندار بوشهر و موافقت رئیس سازمان انرژی اتمی و پارک علم و فنّاوری خلیج فارس راه‌اندازی پردیس علم و فنّاوری هسته‌ای در این استان تصویب شده است.

وی گفت: در این راستا راه‌اندازی پردیس تخصصی نیز در دستور کار است که انگیزه و تعامل اداره کل بنادر و دریانوردی اسان بوشهر در این زمینه ستودنی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین