mana.ir

کد خبر: ۹۴۵۸۰ |
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۹ - ۲۹ آذر ۱۴۰۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان:

۹۰۰ متر از اسکله بندر شهید رجایی آماده بهره‌برداری است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: طرح جامع فاز ۳ بندر شهید رجایی با طول ۱۴۰۰ متر اسکله می‌باشدکه ۹۰۰ متر آن آماده بهره برداری است.

۹۰۰ متر از اسکله بندر شهید رجایی آماده بهره‌برداری است

به گزارش مانا، حسین عباس نژاد مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اجرای فاز ۳ بندر شهید رجایی اظهار کرد: بخش غربی بندر شهید رجایی به فعالیت‌های کانتینری اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: در  قسمتی از ترمینال یک و دو به صورت کامل در حال حاضرعملیات  کانتینری انجام می‌شود، ترمینال یک شناور‌های کوچک و در ترمینال دو شناور‌های بزرگ و نسل جدید به  فعالیت می‌پردازند.

عباس نژاد با بیان اینکه طرح جامع فاز ۳ بندر شهید رجایی با طول ۱۴۰۰ متر اسکله که ۹۰۰ متر آن آماده بهره برداری  است، افزود: برنامه ما بر این مبنا قرار دارد که این پایانه به صورت مجهز  احداث شود تا شناور‌های نسل ۱۴هزار  TEU را بتواند پذیرش کند.

وی تصریح کرد: ایده جدید بر این اساس طراحی شد که در کنار فاز ۳ یک حوضچه جدید احداث شود که اگر این امر تحقق پیدا کند فاز ۴ پایه ریزی و  ۹۰۰ متر دیگر به اسکله‌های بندر شهید رجایی افزوده خواهد شد.

به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با احداث این بخش از بندر علاوه داشتن پایانه مکانیزه  می‌توان فعالیت فله را نیز انجام داد.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین