mana.ir

کد خبر: ۹۴۵۵۷ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۲۶ آذر ۱۴۰۱

چشم‌انداز ترانزیت سالانه ۵۰۰ هزار خودرو از بندرگاه لنگه

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از آمادگی بنادر غرب استان برای ایجاد پایانه‌های ترانزیتی خودرو، گردشگری دریایی و ترمینال‌های مکانیزه مواد معدنی و واگذاری بنادر کوچک در قالب قرارداد BOT توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد.

چشم‌انداز ترانزیت سالانه ۵۰۰ هزار خودرو از بندرگاه لنگه

به گزارش مانا، مرتضی سالاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذاران نه تنها به عنوان فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد شغل در این منطقه است، بلکه افزایش سرمایه‌گذاری، افزایش امکانات و زیر‌ساخت‌های بندری، تولید سرمایه و رونق بیشتر اقتصادی و اجتماعی منطقه غرب هرمزگان و بهبود معیشت و زندگی ساحل‌نشینان را برای شهرستان به‌دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بندر لنگه به عنوان قطب ترانزیت خودروی ایران فعالیت می‌کند، اظهار داشت: با توجه به رونق ترانزیت خودرو و چشم‌انداز ترانزیت ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال، این بندر دارای موقعیت بسیار مناسب برای مشارکت بخش خصوصی در زمینه ساخت پارکینگ طبقاتی است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان ادامه داد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بندر شیوء برای سرمایه‌گذاران با انجام لایروبی و هم‌چنین تجهیز، توسعه و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این بندر فراهم است و در راستای پیشبرد زیرساخت‌های تجاری استان بنادر غرب آماده خدمات‌رسانی به سرمایه‌گذاران است.

سالاری افزود: مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، آماده هرگونه همکاری با سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در دیگر حوزه‌ها از جمله ساخت ترمینال مکانیزه مواد معدنی، ساخت اسکله مارینا برای ورزش‌های آبی و خدمات‌رسانی به شناور‌های عبوری و بانکرینگ نیز است.

به گفته وی؛ وجود معادن گچ، سنگ گابرو و شن ماسه، همجواری با کریدور‌های تردد کشتی‌های اقیانوس‌پیما و هم‌چنین نزدیکی فاصله با بنادر مهم امارات متحده عربی از جمله راس الخیمه، شارجه، حمریه، پورت راشد و جبل‌علی باعث به وجود آمدن موقعیت ژئواستراتژیک بندرلنگه شده است.

گفتنی است؛ مجموعه بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان طلایه‌دار تخلیه و بارگیری خودرو‌های ترانزیتی در بین بنادر ایران، پرترددترین بندر کشور و کانون ثقل تجارت دریایی در منطقه خلیج فارس که ۹ بندر تجاری، مسافری و چند منظوره را در خود جای داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین