۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان ممنوع شد

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان ممنوع شد
مدیرکل شیلات خوزستان از ممنوعیت صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان همزمان با استان بوشهر از فردا سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ تا اطلاع بعدی خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۷۶

به گزارش مانا،  به نقل از  روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان، فتح الله ابوعلی اظهار داشت:  ممنوعیت صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان همزمان با استان بوشهر از فردا سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی افزود: این اقدام  هر ساله به منظور بهسازی ذخایر میگو و کاهش اثرات تخریبی تور ترال  صورت می‌پذیرد و در همین راستا صدور مجوز صید میگو تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام می‌شود.

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: هر گونه صید، حمل و نقل و همچنین حمل ادوات صید ترال در صیدگاه‌ها و بنادر صیادی استان خوزستان نیز از روز جمعه هفته آینده (۸ مهر ماه ۱۴۰۱) ممنوع خواهد بود.   

ابوعلی بابیان اینکه  ذخایر آبزیان  سرمایه ملی هستند و گفت: انقراض و آسیب به هرگونه آبزی در دریا خسارات جبران ناپذیری به همراه دارد و صیادان باید قوانین صیادی و مرز‌های آبی را رعایت کنند.

مدیرکل شیلات خوزستان تاکید کرد: افزایش گشت‌های دریایی کنترل صید غیر مجاز، پیشگیری از بروز جرایم و کشف آن‌ها و دستگیری متهمین و متخلفین، ثبت ورود و خروج و بازرسی شناور‌های صیادی در دستور کار یگان حفاظت از منابع آبزیان استان قرار دارد

ارسال نظرات
آخرین اخبار