mana.ir

کد خبر: ۹۳۸۶۲ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۱

اجرای طرح دریابست در هرمزگان/با کوچکترین تخلف برخورد می‌شود

معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از اجرای طرح دریابست با هدف پیشگیری از صید غیرمجاز و فرصت به زادآوری آبزیان خبر داد.

اجرای طرح دریابست در هرمزگان/با کوچکترین تخلف برخورد می‌شود

به گزارش مانا، ابراهیم عالی زاده در تشریح این خبر، افزود: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده این طرح قبل از شروع صید میگو و با هدف بازسازی ذخایر آبزیان و  آماده شدن صیادان برای فصل صید میگو در تمام صیدگاه‌های استان هرمزگان اجرا می‌شود.

عالی زاده با اشاره به همکاری استانداری، نیروهای نظامی و انتظامی، پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و همه دستگاه‌های مرتبط در اجرای این طرح، گفت: در مدت اجرای این طرح در صورت مشاهده کوچکترین تخلف در کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی و محاکم قضایی رسیدگی می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در این نشست با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح دریابست هرمزگان در سال‌های گذشته گفت: این طرح از سنت‌های صیادان در سال‌های دور بوده است و نزدیک به دو دهه پیش در استان توسط خود صیادان به اجرا در می‌آمده که با توجه به وضعیت ذخایر آبزیان و مزایای اجرای این طرح برای صید و صیادی پایدار پیرو ابلاغ سازمان شیلات ایران و کمیته مدیریت صید استان تصمیم به اجرای مجدد آن نموده است.

بر اساس این گزارش، «دریابست» در واقع به حالت تعلیق در آوردن فعالیت ماهیگیری و صیادی در زمان و مکان خاص جهت حفظ و پایداری ذخیره و کاهش فشار صید بی رویه بر ذخیره آبزیان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین