۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
رئیس مجلس در بوشهر:

حل مشکلات مردم بوشهر در حوزه‌های صید و صیادی، تجارت، ته‌لنجی در دستور کار مجلس است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل مشکلات مردم استان بوشهر در حوزه‌های صید و صیادی، تجارت، ته‌لنجی در دستور کار قرار دارد گفت: مشکلات اقتصاد مردم چه در بُعد تجارت و چه در بُعد شیلات مربوط به سواحل جنوبی ما است که راهکار‌های مشخصی برای هر کدام از مشکلات داریم.
کد خبر: ۹۳۷۳۷

حل مشکلات مردم بوشهر در حوزه‌های صید و صیادی، تجارت، ته‌لنجی در دستور کار مجلس است

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در ادامه نظارت ستادی از استان وارد فرودگاه بوشهر شد و مورد استقبال رسمی، احمد محمدی زاده استاندار، غلامعلی صفایی بوشهری نماینده، ولی فقیه در استان و مجمع نمایندگان استان و سایر مسئولان استانی بوشهر قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در فرودگاه و در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اهداف این سفر، حضورم در مراسم شهید رئیسعلی دلواری بود، این افراد نماد مبارزه با استعمار و استبداد هستند و این استان پیشانی مبارزه با استعمار و استبداد در دوران تاریخ معاصر چندصدساله تا به امروز است. من لازم دیدم، به مناسبت این ایام به این استان سفر و قدرشناسی کنم، همچنین در کنار این، وظیفه ماست که مسائل استان با اولویت حل مشکلات مردم در آستانه برنامه هفتم و طبیعتاً بودجه سال آینده بررسی شود؛ تا از این فرصت در مجلس برای رفع آن‌ها استفاده کنیم. البته هم باید به زیرساخت‌های استان و هم به صنایعی که بیشتر نقش ملی دارند توجه کنیم.

دکتر قالیباف گفت: نقش جدی و اساسی بوشهر در اقتصاد ملی کشور یک واقعیت است؛ حین بازدیدی که امروز از منطقه عسلویه داشتیم توجه‌مان به زیرساخت‌های استان و مسائلی که مردم دارند، بود و در بازدید از یکی از فاز‌های عسلویه مسائل مربوط به زندگی مردم، مشکلات و آلودگی هوای این منطقه، مشکلات بندر و بخش تجاری بوشهر مورد توجه قرار گرفت.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه البته با شناختی که من دارم، علیرغم ظرفیت‌هایی که وجود دارد، مشکلات اقتصادی مردم چه در بُعد تجارت و چه در بُعد شیلات مربوط به سواحل جنوبی ما است، تصریح کرد: راهکار‌های مشخصی برای هر کدام از مشکلات داریم و در این سفر مخصوصاً به حوزه اشتغال و کمک به زندگی و معیشت مردم توجه خواهیم کرد، یک بخش از مشکلات هم زیرساخت‌های مسائل آب شرب این منطقه است که لازم است اقدامات لازم انجام شده و از فرصت‌های موجود بهره کافی ببریم.

دکتر قالیباف افزود: توجه به مسائل جاده‌ای، به ویژه حمل‌و‌نقل ریلی نیز از موضوعات مهم است و همچنین فرصت مناسبی است که می‌تواند در آینده کارساز باشد. امیدوارم در این فرصتی که در استان هستیم با نمایندگان و استاندار مسائل را به یک جمع بندی برسانیم و این وظیفه ما است که انشاالله از استان‌هایی که چنین فرصت‌هایی دارند و می‌توانند هم مشکلات خود را حل کنند و هم ظرفیت اقتصاد ملی ما رونق ببخشند، استفاده کنیم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار