روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

مجوز مطالعات بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پروژه در بنادر استان بوشهر صادر شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته مجوز مطالعات اجرای بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پروژه در بنادر این استان صادر شده است.
کد خبر: ۹۳۶۵۶

مجوز مطالعات بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پروژه در بنادر استان بوشهر صادر شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب یکی از پروژه‌های شاخص استان بوشهر را پروژه ساخت اسکلۀ نفتی توسط سازمان بنادر و دریانوردی دانست و اظهار داشت: در همین راستا جهت احداث پایانه نفتی رایزنی‌های بسیار خوبی با یکی از شرکت‌های مطرح در این حوزه انجام و موافقت اولیه آن‌ها گرفته شده است.

وی از صدور مجوز مطالعات بنادر استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته مجوز مطالعات اجرای بیش از سه هزار میلیارد تومان پروژه در بنادر این استان صادر شده است که با انجام مطالعات آن در سال جاری، سال ۱۴۰۲ عملیاتی می‌شوند.

وی اولویت راهبردی در اجرای این پروژه‌ها را اشتغالزایی و رونق بنادر استان بوشهر دانست و تصریح کرد: سعی بر این است تا با ورود سرمایه گذاران توانمند بخش خصوصی زمینه برای اجرا هر چه سریع‌تر آن‌ها فراهم شود.

وی بیان کرد: از جمله این پروژه‌ها که مطالعات آن در سال جاری آغاز شده است می‌توان به مطالعات احداث دایک، موج‌شکن و لایروبی در بنادر دیلم، گناوه و ریگ اشاره کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در این راستا انتظار می‌رود دستگاه‌های مرتبط با پروژه‌های بندری استان بوشهر نیز با نگاه حمایت از سرمایه گذاران به عنوان اولویت مورد تأکید استاندار بوشهر در راستای ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال اهتمام و تسهیل‌گری لازم را داشته باشند.

شکیبی نسب ادامه داد: رونق تجارت منطقه‌ای، تقویت معیشت ساحل نشینان و توسعه صادرات به کشور‌های مقصد صادرات و به ویژه کشور‌های حوزه خلیج‌فارس از اولویت‌های مهم پروژه‌های بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است.

وی اظهار کرد: بسیاری از پروژه‌هایی که مطالعات اجرای آن‌ها برای بنادر استان بوشهر صادر شده در فرآیند معمول و طبیعی، زمان اجرای آن‌ها در سال ۱۴۰۶ یا ۱۴۰۷ بوده است که با توجه به نیاز مبرم استان و به ویژه نیاز به مبحث اشتغالزایی با حمایت بسیار خوب سازمان بنادر و دریانوردی سعی شد تا روند احداث آن‌ها چند سال جلوتر رقم بخورد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار