۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶

تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا و سواحل، بنادر در مجمع تشخیص

تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا و سواحل، بنادر در مجمع تشخیص
با مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام و در صورت ابلاغ از سوی مقام معظم رهبری، سیاست‌های کلی آمایش سرزمین با توجه ویژه بر طرح‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی و استقرار واحد‌های اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور، اجرا می‌شود.
کد خبر: ۹۳۶۰۶

به گزارش مانا، مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فوق‌العاده که به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضاییه، دبیر و اعضای این مجمع برگزار شد به بحث و بررسی درباره سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله هفتم توسعه پرداخت.

یکی از مصوبات جلسه فوق‌العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام، بند آمایش در سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله هفتم توسعه بود؛ طبق این بند «اجرایی شدن سیاست‌های کلی آمایش سرزمین با توجه ویژه بر طرح‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی و استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور و در صورت نیاز ارائه برنامه و تدوین و تصویب قوانین و مقررات لازم در دو سال ابتدای برنامه» باید مدنظر قرار گیرد.

این بند از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام، جهت بررسی و ابلاغ به محضر رهبر معظم انقلاب تقدیم خواهد شد.

در این باره حسن بیک‌ محمدلو؛ عضو هیئت عامل و معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به جایگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در اقتصاد ایران، امیدوار هستیم این بند راهگشای فعالیت‌های این مجموعه و رشد اقتصاد کشور باشد.

وی افزود: پس از تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام و ابلاغ بند مربوطه از سوی مقام معظم رهبری، سازمان بنادر و دریانوردی در مجموعه دولت با کمک مجلس شورای اسلامی در راستای تحقق سیاست کلی ابلاغی در برنامه پنج ساله هفتم توسعه گام بر می‌دارد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: همچنان که در متن بند مربوطه و سیاست در نظر گرفته شده آمده است در صورت نیازمندی به قوانین در دو سال اول، تدوین و تصویب قوانین و مقررات لازم مدنظر قرار می‌گیرد و پس از آن اقدامات اجرایی برای تحقق حداکثری این بند در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
آخرین اخبار