۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
مدیرکل شیلات استان بوشهر:

صید میگو در آب‌های ساحلی بوشهر با ۱۳۷۰ قایق آغاز شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو قایق‌های صیادی استان بوشهر آغاز شد و یک‌هزار و ۳۷۰ قایق از اسکله‌های صیادی سراسر استان بوشهر راهی دریا شدند.
کد خبر: ۹۳۵۳۴

صید میگو در آب‌های ساحلی بوشهر با ۱۳۷۰ قایق آغاز شد

علی بازدار در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به آغاز صید میگو در خلیج‌فارس محدوده استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس تعیین پژوهشکده میگو کشور و تصمیم‌گیری کمیته صید استان فصل صید میگو از امروز برای قایق‌ها و از ۱۹ مرداد برای لنج‌ها آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه مجوز صید میگو در ۲۵ اسکله و بندر صیادی صادر می‌شود تصریح کرد: برای رفاه صیادان خدمات لازم در ۲۵ اسکله تخلیه صید فراهم شده و صاحبان شناور‌ها برای صید میگو پس در صدور مجوز راهی دریا می‌شوند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر تعداد قایق‌های صیادی استان را حدود یک‌هزار و ۳۷۰ فروند شناور دانست و خاطرنشان کرد: در هر قایق بین دو تا سه ملوان فعالیت می‌کند و در مجموع فعالیت حدود چهار هزار صیاد برای صید میگو در خلیج فارس آغاز شده است.

رئیس پژوهشکده میگو کشور مستقر در بوشهر هم  گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال یک هزار و ۵۰۰ تن میگو در آب‌های استان صید شود که با توجه به صید بیش از دو هزار تن میگو در سال گذشته کاهش  ۲۰ تا ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 عقیل دشتیان‌نسب افزود: مانند هر سال، امسال هم پژوهشکده میگوی کشور گشت‌های پژوهشی را برای میگو انجام داد که امسال این گشت‌ها از ۲۶ تیر آغاز و نمونه‌برداری‌ها در ۲۳ ایستگاه در ۹۰ کیلومترمربع انجام شد.

 وی گفت: زمانی‌که ۷۰ درصد از جمعیت میگو برای اندازه تجاری و بازارپسند مناسب باشد، زمان آغاز فصل صید میگو اعلام می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار