۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸

ناپایداری جوی و دریایی تا ۲۹ تیر در هرمزگان

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز تا چهارشنبه ۲۹ تیر با توجه به تاثیر و تقویت سامانه فصلی در برخی نقاط استان ناپایداری جوی و دریایی پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۳۳۷۵

ناپایداری جوی و دریایی تا ۲۹ تیر در هرمزگان

به گزارش مانا، مجتبی حمزه نژاد گفت: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، در ساعات صبحگاهی در مناطق ساحلی با مه صبحگاهی و در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات استان با افزایش ابرناکی، رگبار باران و رعد وبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد و در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی گفت: امروز و فردا با تقویت سامانه فصلی، در ارتفاعات استان به ویژه منطقه بشاگرد، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی مورد انتظار است، توصیه می‌شود از قرار گیری در حریم رودخانه‌های فصلی خودداری شود.

حمزه نژاد تصریح کرد: در ساعات بعدازظهر و شب در مناطق دریایی تنگه‌ هرمز و دریای عمان با وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی، دریا مواج خواهد شد.

وی گفت: وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی در غالب مناطق دریایی استان تا اواخر وقت چهارشنبه ۲۹ تیر تداوم خواهد داشت و این مدت دریا نسبتاً مواج پیش بینی می‌شود و شرایط برای دریانوردی مساعد نخواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در غالب نقاط استان کاهش ۱ تا ۳ درجه‌ای دما پیش بینی می‌شود.

حمزه نژاد گفت: با توجه به وقوع بارش‌های رگباری، رعد و برق و احتمال سیلاب از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مواج بودن دریا از تردد شناور‌های سبک خودداری شود و تمهیدات لازم به ویژه در دریای عمان و تنگه‌ی هرمز انجام شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار