۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱

غرق شدگی ۱۱ نفر در آب‌های مازندران/ کاهش ۴۰ درصدی غرق شدگان در سال ۱۴۰۱

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران با اشاره به غرق شدگی ۱۱ نفر از ابتدای خرداد ماه تاکنون در آب‌های دریای خزر از کاهش ۴۰ درصدی غرق شدگان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۹۳۲۹۴

غرق شدگی ۱۱ نفر در آب‌های مازندران/ کاهش ۴۰ درصدی غرق شدگان در سال ۱۴۰۱

علی رجبی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار اخذ شده از ابتدای خرداد ماه تا پایان روز گذشته، ۱۱ نفر گردشگر در آب‌های استان دچار غرق شدگی شده‌اند.
دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران، افزود: گزارش‌ها حاکی از آن است که اکثر غرق شدگی‌ها در بین ساعات هشت صبح تا هشت شب یعنی در زمان عدم حضور ناجیان غریق به وقوع پیوسته است.
به گفتۀ مدیر کل دفتر امور اجتماعی، فرهنگی و گردشگری استان مازندران، ۱۱ نفر غرق شده همگی مرد بوده و در بین غرق شدگان کودک و بانوان گزارش نشده است.
این مقام مسئول در استان مازندران یادآور شد: آمار‌ها حاکی از آن است که بیشترین غرق شدگی‌ها در شهرستان‌های محمود‌آباد، نوشهر، چالوس و عباس‌آباد به وقوع پیوسته است.
وی در ادامه گفته‌های خود اذعان داشت: شهرستان محمود‌آباد به دلیل برخورداری از نوار ساحلی گسترده‌تر در مقایسه با سایر شهرستان‌های ساحلی استان در بیشتر مواقع بیشترین میزان غرق شدگی را به خود اختصاص می‌دهد.
دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران بیان داشت: از سوی دیگر شهرستان‌های نوشهر، چالوس و عباس‌آباد به دلیل جذب بیشترین میزان گردشگر در استان نیز آمار غرق شدگی بیشتری را بعد از محمود‌آباد به خود اختصاص می‌دهند.
رجبی اظهار امیدواری کرد: با افزایش تعداد ناجیان غریق و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده‌تر میان مردم و تشویق آن‌ها به شنا در طرح‌های سالم سازی اختصاص یافته که امیدواریم تابستان امسال شاهد کاهش بسیار چشمگیر غرق شدگی‌ها باشیم.
وی خاطرنشان کرد: آمار غرق شدگی از ابتدای خرداد ماه امسال تا کنون حاکی از کاهش ۴۰ درصدی غرق شدگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی، فرهنگی و گردشگری استان مازندران، مهمترین دلیل این کاهش غرق شدگی را به حضور مستمر ناجیان غریق در نقاط ساحلی استان مازندران مربوط دانست.
رجبی با اشاره به وجود ۳۷۵ نقطه حادثه خیز در طول نوار ساحلی استان مازندران، تصریح کرد: ناجیان از هشت صبح تا هشت شب در شیفت‌های متعدد در خدمت گردشگران هستند.
وی با تأکید بر اینکه تمام غرق شدگی‌ها خارج از طرح‌های ساماندهی دریا به وقوع پیوسته‌اند، اظهار داشت: امیدواریم مردم از ورود به مناطق خطر‌آفرین جهت شنا جلوگیری کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار