mana.ir

کد خبر: ۹۳۲۶۵ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - ۱۱ تير ۱۴۰۱
امسال صورت می‌گیرد؛

برگزاری اجلاس وزاری گردشگری کشور‌های حاشیه اقیانوس هند در چابهار

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان از برگزاری نخستین اجلاس وزرای گردشگری کشور‌های حاشیه اقیانوس هند در چابهار طی سال جاری خبر داد.

برگزاری اجلاس وزاری گردشگری کشور‌های حاشیه اقیانوس هند در چابهار

علیرضا جلال زایی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان طی سالهای اخیر تلاش برای میزبانی همایش‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و گردشگری در راستای معرفی هر چه بیشتر جاذبه های گردشگری استان بوده است.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان، ادامه داد: در همین راستا با پیگیری‌های صورت گرفته قصد داریم نخستین اجلاس وزاری گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند را امسال به میزبانی سیستان و بلوچستان در سواحل مکران و شهرستان چابهار برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه این همایش در نیمه دوم امسال برگزار می شود، یادآور شد: هنوز زمان دقیق برگزاری نخستین اجلاس وزاری گردشگری کشورهای اقیانوس هند اعلام نشده است.
جلال زایی با بیان اینکه کشور ما با یک سوم جمعیت دنیا از طریق حاشیه اقیانوس هند هم‌ مرز است، بیان داشت: این قابلیت بزرگ برای استان سیستان و بلوچستان به عنوان مبدأ ورودی بسیاری از گردشگران خارجی از طریق سواحل مکران فراهم است.
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر بر ضرورت استفاده از این ظرفیت مهم در استان برای جذب گردشگری خارجی به ویژه گردشگران کشورهای حاشیه اقیانوس هند، اذعان داشت: برگزاری اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در چابهار باعث معرفی جاذبه‌های خاص سیستان و بلوچستان به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به دنیا خواهد شد.
به گفته مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان، ظرفیت حاشیه اقیانوس هند کمک می‌کند تا با بخش مهمی از دنیا آشنا شویم و جاذبه های کشورمان را با استفاده از سواحل مکران به جهانیان معرفی کنیم.
چابهار به دليل همجواري با آب هاي اقيانوس هند آب و هواي مطلوب دارد و در اين بندر از سواحل و چشم ‌اندازهاي زيبا، آثار تاريخي و فرهنگي، بازارهاي سنتي و مدرن و ده ها جاذبه ديگر بهره مند است و مقصدي شايسته و مناسب براي گردشگران محسوب می شود.
زيبایی‌هاي سواحل چابهار سبب شده تا اين منطقه جزء بي نظيرترين مناطق گردشگري در ايران و جهان محسوب شود.
بندر بریس، سواحل کنارک، خلیج گواتر، جنگل های حرا، تالاب صورتی، درخت انجیر معابد، بندر رمین، روستای تاریخی تیس، کوه های گل فشان و ساحل بزرگ چابهار از جمله مهمترین جاذبه های گردشگری سواحل مکران محسوب می شوند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین