۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان

آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان
در راستای آشنایی خدمه شناور‌های سنتی و لزوم ایجاد تمهیدات ایمنی و آمادگی برای مقابله با خطرات احتمالی به ویژه آتش سوزی در بنادر صیادی استان، دوره آموزش عملی اطفاء حریق توسط تیم‌های ایمنی و حفاظت دریایی و HSE اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در بندر صیادی رمین برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۲۵۳
به گزارش مانا به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی افزود: این دوره با هدف ارتقاء آگاهی از خطرات احتمالی آتش سوزی و نحوه مقابله با آن برای صیادان بندر رمین برگزار شد تا ضمن آشنایی با اصول مقابله با آتش، صیادان محلی بتوانند در مواقع ضروری جان و مال خود و دیگران را نجات دهند.
 
سیداحمد هاشمی افزود: با توجه به لزوم آشنایی خدمه شناورهای سنتی به روش های مقابله با حریق و نحوه استفاده از خاموش کننده‌های دستی، اداره کل بنادر و دریانوردی با محوریت دو اداره ایمنی و حفاظت دریایی و HSE بندر به منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود نسبت به برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق با استفاده از خاموش کننده های دستی در بنادر صیادی استان اقدام می کند.
 
وی با بیان اینکه دوره آموزشی مذکور از روز گذشته آغاز و در کلیه بنادر سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: این تیم به صورت دوره‌ای به همه بنادر صیادی خواهد رفت و با هماهنگی اداره کل شیلات استان به صورت همگانی با حضور متولیان امر و خدمه شناورها نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام خواهد نمود.
 
وی در پایان به لزوم فرهنگ سازی برای ارتقاء ایمنی دریایی در میان صیادان تاکید و تصریح کرد: مرکز اضطرار دریایی استان به شماره تلفن ۱۵۵۰ بدون پیش شماره، به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت اطلاعات و هماهنگی در کلیه سوانح دریایی از جمله حریق می باشد.
ارسال نظرات
آخرین اخبار