mana.ir

کد خبر: ۹۳۰۹۲ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

حدود ۱۰۰ شرکت در نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش حضور دارند

مدیر برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش گفت: حدود ۱۰۰ شرکت داخلی و بین المللی در دوازدهمین دوره این نمایشگاه ظرفیت ها، توانمندی‌ها و دستاورد‌های فعالان و ارگان‌های دریایی و بندری کشور را عرضه می‌کنند.

حدود ۱۰۰ شرکت در نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش حضور دارند
به گزارش مانا، بابک اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش شرکت‌های داخلی و بین‌المللی محصولات، قابلیت‌های فنی و نوآوری‌های خود را در عرصه دریا و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران در معرض متخصصان، کارشناسان و فعالان عرصه بندری و دریایی قرار می دهند.

وی اضافه کرد: معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشور در زمینه تولید، بازرگانی و خدمات مربوط به صنایع دریایی و دریانوردی و گردشگری دریایی و معرفی موانع توسعه حوزه دریایی کشور در این نمایشگاه مورد بحث و بررسی فعالان صنعت دریایی و کارشناسان قرار می گیرد.

اکبری افزود: هدف فعالان و دست اندرکاران دریایی کشور از برگزاری این نمایشگاه با حضورحدود ۱۰۰ شرکت داخلی و بین‌المللی فراهم شدن زمینه های رشد و توسعه اقتصاد دریا محور، رونق کسب و کارهای صنعت دریایی در زمینه‌های کشتیرانی، طراحی، کشتی سازی، بنادر، شیلات، دریانوردی، محیط زیست، گردشگری، فراساحل و توسعه سواحل مکران در جنوب کشور است.

مدیر برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش یادآور شد: ایجاد فرصت مناسب برای تعامل بیشتر با نخبگان دریایی، ارتقا سطح علمی صنعتی حوزه دریایی و دریانوردی، ترویج فرهنگ دریا محور و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی و بومی سازی صنعت دریایی کشور در زمینه های مختلف از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.

وی گفت: از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه ترویج فرهنگ دریایی بین مردم، ایجاد ارتباط و ارتقا توسعه روابط علمی و تجاری در حوزه های مختلف دریایی و بندری در بین فعالان این عرصه و افزایش سهم بازار از خدمات بندری و دریایی منطقه‌ای و بین المللی، جذب سرمایه گذارهای مورد نیاز در بنادر و پسکرانه ها و بهره گیری مناسب از ظرفیت‌های موجود است.

اکبری اظهار داشت: در دوازدهمین دوره این نمایشگاه آخرین دستاوردها ومحصولات دریایی و بندری، وظرفیت‌های موجود و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی در صنعت دریایی کشور برای آشنایی دست اندرکاران و  فعالان صنعت دریایی کشور معرفی خواهد شد.

وی اضافه کرد: سالانه  حدود ۵۰ هزار کشتی بزرگ اقیانوس پیما در خلیج فارس و دریای عمان تردد می کنند و جمهوری اسلامی ایران در شمال این آب های بین المللی، یکی از مناطق مستعد برای توسعه صنعت دریایی است و ارگان های دریایی کشور باید از این ظرفیت بزرگ برای کسب درآمدهای ارزی به خوبی استفاده کنند.

وی گفت: ارتقای جایگاه جهانی ایران در صنعت دریایی و دریانوردی، رونق کسب و کارهای دریایی و بندری، عرضه نوآوری‌ها در صنعت دریایی کشور، افزایش درآمدهای ارزی و کاهش نرخ بیکاری از مهم ترین مزیت های توسعه صنعت دریایی کشور است.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی با حضور مسوولان ارگان های دریایی، کارشناسان و متخصصان صنعت دریایی کشور روزهای ۲۳ تا ۲۶ خرداد سال جاری در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش برگزارمی شود.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش با حمایت، سازمان بنادر ودریانوردی، سازمان منطقه آزاد کیش، شورای عالی دریایی کشور و انجمن مهندسی دریایی ایران و با حضور فعالان داخلی و بین‌المللی صنعت دریایی در فضایی به وسعت ۱۸ هزارمترمربع برگزار خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۵۸۰۰ کیلومتر مرزهای آبی در شمال وجنوب یکی از کشورهای دریایی جهان محسوب می شود و افزایش سرمایه گذاری ها در صنعت دریایی کشور در توسعه و رشد اقتصاد دریا محور کشور نقش مهمی ایفا می کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین