mana.ir

کد خبر: ۹۳۰۶۹ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

۳۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه‌ای در بندر شهید رجایی ایجاد شد

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: به منظور خدمات‌رسانی بهتر به کانتینر‌های یخچالی شش ترمینال به صورت مستمر در بندر شهید رجایی در حال فعالیت است.

۳۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه‌ای در بندر شهید رجایی ایجاد شد

به گزارش مانا، منصور خرمشکوه صبح امروز در جمع خبرنگاران و در تشریح ایجاد ظرفیت‌های جدید کانتینر‌های یخچالی در بنادر استان اظهار داشت: این اقدام در راستای توسعه زیرساخت‌های لازم به منظور خدمات‌رسانی به کانتینر‌های یخچالی در حوزه صادرات، واردات و ترانزیت از سالیان گذشته با محوریت اداره کل و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به انجام رسیده است.

وی افزود: در همین زمینه ظرفیت‌های زیادی از جمله ۲ هزار و ۸۶۴ پلاک برق کانتینر یخچالی، ۴۷۰ پاور پک و ۳ هزار و ۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه‌ای در شش ترمینال بندر شهیدرجایی ایجاد و شرکت‌ها به شکل مستمر در حال خدمات‌رسانی هستند.

خرمشکوه بیان کرد: علاوه بر بندر شهید رجایی در بنادر لنگه، شهید باهنر و بندر جاسک نیز همزمان شرایط لازم برای ورود کامیون‌های حامل کانتینر‌های یخچالی و تخلیه آن بر روی شناور‌ها به صورت مداوم مهیا که خوشبختانه از رونق قابل توجهی نیز برخوردار است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۲۶ قلم محصولات کشاورزی و همزمان سایر مشتقات دامی و لبنی از طریق کانتینر‌های یخچالی از بنادر مرکز، شرق و غرب استان به مقصد‌های تعیین شده بارگیری و ارسال شده که عمده این محصولات شامل خرما، سیب درختی، کیوی، رطب، ماهی و میگو و سایر محصولات و مشتقات کشاورزی و دامی و لبنی است.

وی با بیان اینکه عمده کشور‌های هدف کانتینر‌های یخچالی ارسالی از بندر شهید رجایی شامل چین، هند، سریلانکا و امارات است که به طور یقین با حمایت دولت و ایجاد زیرساخت‌های لازم امکان توسعه و رونق بیش از پیش این تجارت وجود خواهد داشت، اضافه کرد: با توجه به اقبال کشور‌های هدف از این گونه فعالیت و استقبال تجار و بازرگانان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طرح‌های توسعه جدید برای ایجاد ظرفیت بیشتر در حوزه کالا‌های یخچالی در دستور کار خود دارد.
به گفته معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در مجموع در کل این استان و در شش ماهه دوم سال گذشته شاهد افزایش ۶۰ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر‌های یخچالی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ بوده‌ایم.

خرمشکوه با بیان اینکه در شهرستان بندرلنگه علاوه بر صادرات این کانتینر‌ها به کشور‌های امارات و قطر بخشی از طریق شارجه به کشور عمان ترانزیت می‌شود، افزود: به منظور پشتیبانی و نگهداری این کانتینر‌ها حدود ۲ هکتار از اراضی بندرلنگه به این امر اختصاص پیدا کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین