mana.ir

کد خبر: ۹۳۰۰۹ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

بازدید هیئت عالی رتبه قطری از بنادر استان بوشهر

عبدالله محمد الخنجی، رئیس سازمان توسعه و مدیریت بنادر قطر در رأس هیئت عالی رتبه دریایی و بندری از بنادر بوشهر ، دیر و کنگان بازدید کردند.

به گزارش مانا؛ در این بازدید هیئت قطری با حضور در بنادر بوشهر، دیر و کنگان از نزدیک از ظرفیت های دریایی و بندری و همچنین فرصت های سرمایه گذاری در این بنادر بازدید کردند
 
محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حاشیه این بازدید گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای توسعه روابط تجاری و افزایش همکارهای بندری و دریایی با کشور قطر  از تمامی ظرفیت‌های خود بهره خواهد گرفت و در این خصوص هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
 
شکیبی نسب افزود: بنادر استان بوشهر از ظرفیت و  پتانسیل بالایی برخوردار هستند و یکی از  این موارد  جزیرۀ نگین می‌باشد که  می‌توان با سرمایه گذاری و ایجاد  یک مرکز لجستیکی توسط بخش خصوصی قطر در بندر بوشهر، کنترل هرچه بیشتر زنجیرۀ تأمین صادارات کالا از بوشهر به قطر را فراهم کرد.
 
در ادامه خسرو سرایی مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‌ها سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی آماده هرگونه حمایت و همکاری در راستای توسعه روابط اقتصادی و تجاری  با کشور قطر می‌باشد و در این خصوص از تمامی گزینه ها و ظرفیت ها بهره خواهد گرفت.
 
در این نشست همچنین عبدالله محمد الخنجی، رئیس سازمان توسعه و مدیریت بنادر قطر هدف از سفر به ایران را ملاقات با مقامات ایرانی و بازدید از بنادر استان بوشهر  اعلام کرد و گفت:  بنادر دیر و بوشهر دروازه اصلی تجارت بین قطر و ایران هستند 
 
الخنجی عنوان کرد: از آنجایی که ۹۹ درصد مراودات تجاری بین ایران و قطر از طریق بنادر بوشهر و دیر انجام می شود، این دو بندر در همکاری های تجاری بین دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
 
گفتنی است ، در این بازدید عبداله محمد النبی  مدیر عامل شرکت الموانی،حسین احمد المقیف معاون تجاری شرکت الموانی،حمد علی الانصاری  مدیر کل بازاریابی و روابط عمومی شرکت الموانی و خالد عبداله النعیمی  مدیر کل بندر الرویس، عبدالله محمد الخنجی رئیس سازمان توسعه و مدیریت بنادر قطر را همراهی می کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین