mana.ir

کد خبر: ۹۲۸۶۰ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

فروش ۴۰ فروند نفتکش توسط بزرگترین شرکت تانکری روسیه

بزرگترین شرکت نفتکش روسیه به منظور پرداخت بدهی ۲.۱ میلیارد دلاری خود تا تاریخ پانزدهم می‌ قبل از شروع تحریم‌های جدید غرب علیه این کشور ۴۰ نفتکش ناوگان خود را می‌فروشد.

فروش ۴۰ فروند نفتکش توسط بزرگترین شرکت تانکری روسیه

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ "ریچارد مید" تحلیلگر ارشد لویدز‌لیست با اشاره به این مطلب گفت: شرکت Sovcomflot در حال مذاکره برای فروش ده‌ها کشتی خود به چند خریدار چینی و خاور‌میانه‌ای است تا قبل از شروع مهلت تحریم‌های جدید غرب علیه روسیه نسبت به فروش قانونی این کشتی‌ها از طریق بانک‌های غربی اقدام کند.

بر‌اساس این گزارش بانک‌های غربی مالکیت بخشی از نفتکش‌های این شرکت بزرگ روسی را به جای باز‌پرداخت وام تحت مالکیت مستقیم خود گرفته‌اند تا نسبت به فروش آن‌ها اقدام شود.

شرکت روسی نیز به دنبال آن است قبل از اعمال تحریم‌های جدید بتواند تعهدات خود را به انجام برساند تا شاید آماده بازگشت نهایی به تجارت بین‌المللی پس از تحریم باشد.

تحلیلگر لویدز‌لیست در ادامه یاد‌آور شد: فروش نفتکش با نظارت بانک‌های غربی انجام می‌شود و به مالکان کشتی‌های این شرکت اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت تحریمی فروش قانونی انجام شود برای سهولت در فروش این نفتکش‌ها کنسرسیومی متشکل از هشت بانک غربی در کار فروش و حراج نظارت می‌کنند.

این تحلیلگر پیش‌بینی می‌کند برای خرید این نفتکش‌ها شرکت‌های چینی و برخی تجار دوبی پیش قدم  شده‌اند که قرار است قبل از ۱۵ ماه می‌این نفتکش‌ها فروخته شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین