mana.ir

کد خبر: ۹۲۷۷۶ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
امام جمعه بوشهر:

خلیج فارس نقش مهمی در توسعه ایران اسلامی دارد

امام جمعه بوشهر با گرامیداشت روز ملی خلیج‌فارس گفت: خلیج فارس یکی از مهم‌ترین آبراه‌های بین‌المللی در عرصه ‎های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، امنیتی و حتی زیست فنّاوری است که نقش مهمی در توسعه ایران اسلامی دارد.

خلیج فارس نقش مهمی در توسعه ایران اسلامی دارد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه ایران اسلامی علمدار ایجاد امنیت و صلح بر اساس احترام متقابل در منطقه خلیج فارس است اظهار داشت: ایران اسلامی نقش مهمی در خلیج فارس دارد و قادر است در همه عرصه‌ها مشکلات آن برطرف کند و دیگر نیاز به حضور بیگانگان نیست.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تاریخ استعمارگران نباید دوباره در خلیج فارس تکرار شود گفت: اگر در گذشته در خلیج‌فارس شکل استعمار کهنه بوده اکنون استعمارگران در قالب استعمار نو تلاش می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: خلیج فارس متعلق به کشور‌های حاشیه این آبراهه است و ایران اسلامی همواره مدافع حقوق تمامی کشور‌های منطقه خلیج فارس و صلح در سایه عزت و اقتدار ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس است.

وی عنوان کرد: خلیج فارس دارای فرصت‌های فوق العاده و تهدید‌های بسیاری است که باید تهدید‌های آن را تبدیل به فرصت و از فرصت‌های آن نیز استفاده کرد.

صفایی بوشهری ادامه داد: به همین خاطر یکی از مسائل مهم راهبردی و استراتژیک مدیریت جامع خلیج فارس است که مسئولان نظام باید آن را تدبیر و اجرایی کنند.

وی تاکید کرد: خلیج فارس یکی از مهم‌ترین آبراه‌های بین‌المللی در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، امنیتی و حتی زیست فنّاوری است به همین خاطر خلیج فارس کانون تحولات آینده جهان خواهد بود.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: خلیج فارس از آنِ کشور‌های این منطقه است و این نام، نامی مبارک است که از آغاز پیدایش این آبراه در جغرافیای جهان همراه خود داشته و کتاب و نقشه‌های زیادی بر این معنا تاکید دارند.

وی ادامه داد: انگلستان و برخی از کشور‌هایی که به دنبال تفرقه و اختلاف در حوزه خلیج فارس هستند از نام‌های جعلی استفاده کرده و می‌کنند که این با تمام موازین علمی و حقوقی شناخته شده منافات دارد.

صفایی بوشهری اظهار کرد: ایران به دنبال وحدت و صلح در حوزه خلیج همیشه فارس است و تمام کشور‌های این منطقه باید بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی افزود: خلیج فارس جای بیگانگان نیست و جای کشور‌هایی است که در این منطقه زندگی می‌‎کنند.

صفایی بوشهری ادامه داد: بیگانگان مانند آمریکا و کشور‌های استعماری انگلیس و فرانسه همیشه در تاریخ حوزه خلیج فارس به عنوان نیرو‌های متجاوز حضور داشته و در حریم حوزه خلیج فارس به عنوان بیگانه متجاوز قلمداد شده‌اند.

وی بیان کرد: امیدواریم همایش‌هایی که در ارتباط با خلیج فارس برگزار می‌شود نیز منجر به تبیین و تصویب طرح‎‌های کلان در عرصه مدیریت کلان این منطقه شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین