mana.ir

کد خبر: ۹۲۶۷۶ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۱

«توسعه دریامحور»؛ دستورکار دومین نشست هیئت اندیشه‌ورز سازمان بنادر

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه طبق تأکید مقامات عالی کشور، «توسعه دریامحور» در دستور کار این سازمان قرار دارد، گفت: با بهره‌مندی از نظر نخبگان دریایی و بندری در راستای استفاده از ظرفیت‌های دریایی کشور گام برخواهیم داشت.

«توسعه دریامحور»؛ دستورکار دومین نشست هیئت اندیشه‌ورز سازمان بنادر
 
به گزارش مانا، علی اکبر مرزبان درباره دومین نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری در نشست‌های مختلف برگزار شده با نخبگان، ایشان بر تشکیل هیئت‌های اندیشه ورزی در بخش‌های مختلف تاکید و اعلام کردند که امروزه کشورها در حال جنگ نرم هستند و از جنگ نظامی عبور کرده‌اند.
 
وی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی نیز در ۱۰ اقدام راهبردی این وزارتخانه در راستای اجرای فرامین و برنامه‌های رئیس جمهور در حوزه راه و شهرسازی، راه‌اندازی حلقه‌های اندیشه‌ورز را به عنوان یکی از برنامه‌ها اعلام و بیان کرد برنامه‌ریزی به منظور تشکیل کارگروه مشترک هم‌فکری و ایده‌پردازی با حضور همکاران توانمند ستادی، نخبگان دانشگاهی، فعالان و مجریان بخش خصوصی در حوزه‌های مربوط و کمک به پیاده‌سازی پژوهش‌های دانش‌پایه و تجریبات روز دنیا در طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در دستورکار قرار دارد.
 
مدیرکل امور دریانوردان وسازمان‌های تخصصی و بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی تشکیل هیئت‌های اندیشه ورزی در وزارتخانه و سازمان‌های تابعه مدنظر قرار دارد، عنوان کرد: در همین راستا علی اکبر صفایی؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، تشکیل هیئت اندیشه ورزان سازمان بنادر و دریانوردی را در دستورکار خود قرار داد و اعلام کرد نخبگان فعال در حوزه های دریایی و بندری شناسایی شوند.
 
مرزبان افزود: نخبگان دریایی و بندری افرادی هستند که دهه‌ها در این حوزه فعال هستند و در بخش‌های مختلف کشتیرانی، خدمات وابسته، دریانوردی، صنعت ساخت کشتی و...فعالیت می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه اولین جلسه هیئت اندیشه ورزان سازمان بنادر و دریانوردی با رویکرد ارتقای ظرفیت ملی حمل و نقل دریایی و حل مشکلات راهبردی صنعت دریانوردی، مدنظر قرار گرفت، اظهار داشت: هدف اصلی این هیئت تضارب آرا، تبادل نظر، تعامل و بحث و بررسی در مورد موضوعات مهم و کلان حوزه دریایی و بندری در ابعاد مختلف است و شیوه نامه ای برای هیئت مربوطه تهیه و تصویب شده و حوزه کاری مشخص شده است.
 
مدیرکل امور دریانوردان وسازمان‌های تخصصی و بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه دستورکار دومین نشست هیئت اندیشه ورزی این سازمان، «توسعه دریامحور» است، عنوان کرد: این مساله مورد تاکید مقامات عالی کشوری است و قرار است با طرح موضوع، پیشنهادات و دیدگاه‌های مختلف ارائه شود و خروجی نشست می تواند در قالب طرح‌های مطالعاتی و پروژه های کاری مدنظر قرار گیرد و امیدوار هستیم شاهد اثرات مطلوب آن در حوزه دریایی و بندری باشیم.
 
گفتنی است نخستین نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بنادر و دریانوردی با رویکرد ارتقای ظرفیت ملی حمل و نقل دریایی و حل مشکلات راهبردی صنعت دریانوردی، با حضور علی اکبر صفایی؛ معاون وزیر راه و مدیرعامل، اعضای هیئت عامل، مدیران و فعالان جامعه دریایی و بندری کشور، ۲۵ دی ماه سال گذشته برگزار شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین