mana.ir

کد خبر: ۹۲۶۰۸ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۱

تخلیه و بارگیری بیش از ۱۷ میلیون تن کالا در بندر امام خمینی

مدیر کل بنادر و دریا‌نوردی خوزستان میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی در مجتمع بندری امام خمینی در سال گذشته را ۱۷ میلیون و ۵۱۷ تن اعلام کرد.

به گزارش مانا، عادل دریس گفت: در ۱۲ ماه سال گذشته ٢٨٩ فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی لنگر انداختند و بیش از ١٧ میلیون و ۵١٧ هزار تن کالا تخلیه شد.تخلیه و بارگیری ٣۶ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی

وی با بیان اینکه این میزان تخلیه کالا ١٩ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد، افزود: در مقایسه با سال‌های قبل رکورد کم سابقه‌ای محسوب می‌شود.

دریس همچنین با اشاره هم‌افزایی دستگاه‌هایی اجرایی و نهاد‌های مرتبط در فرآیند صدور مجوز‌های ترخیص کالا به منظور تسریع در روند ارسال کالا‌های اساسی به همه نقاط کشور ادامه داد: در بازه‌ زمانی یاد شده حدود به ١٨ میلیون و ٣٠٠ هزار تن هم کالا‌های اساسی بارگیری و به نقاط مختلف کشور ارسال شد که ٢۶ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان برنامه ریزی‌های منظم برای ساماندهی جریان ترخیص و خروج کالا‌های اساسی، فعالیت شبانه‌روزی بدون توقف در طول سال و همکاری تنگاتنگ دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله عواملی برشمرد که موجب شد که رشد قابل توجهی در جریان ارسال کالا به مبادی مصرف به دست آید.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی با اشاره به اینکه نزدیک به ١٧ میلیون تن از کالا‌های اساسی بارگیری شده در این مجتمع بزرگ بندری در ١٢ ماه سال گذشته از طریق ناوگان جاده‌ای حمل شده است، عنوان کرد: به منظور کاهش بار ترافیک جاده‌ای و افزایش سهم حمل و نقل ریلی با هم‌افزایی راه‌آهن جمهوری اسلامی و اداره کل بنادر و دریانوردی استان با آماده‌سازی بستر فعالیت حمل و نقل ریلی نزدیک به دو میلیون تن از طریق ناوگان ریلی به نقاط مختلف کشور ارسال شد که از ١١ درصد رشد در این زمینه خبر می‌دهد.
منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی به عنوان نخستین شهر لجستیک غلات و همچنین کانون تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی به لحاظ نزدیکی به مراکز جمعیتی و صنعتی کشور نقش به سزایی در زنجیره تأمین کالا ایفا می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین