mana.ir

کد خبر: ۹۲۵۸۷ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۱
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر ۲۱ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از رونق بنادر تجاری این استان خبر داد و گفت: سال گذشته چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تُن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال ما‌قبل آن ۲۱ درصد افزایش دارد.

تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر ۲۱ درصد افزایش یافت

محمد شکیبی‌نسب در گفتگویی با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به ارائه خدمات شبانه‌روزی به فعالان اقتصادی در بنادر مختلف تجاری استان بوشهر اظهار داشت:  با توجه به دارا بودن طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج‌فارس و توسعه مبادلات تجاری، زیرساخت‌های لازم برای خدمات‌رسانی به فعالان اقتصادی در بنادر تجاری را فراهم شده است.  

وی با بیان اینکه سال گذشته رکورد تجارت در بنادر استان بوشهر در شرایط تحریم شکسته شد خاطر نشان کرد: سال گذشته چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تُن کالای تجاری در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به سال ماقبل آن ۲۱ درصد افزایش داشته است.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به تخلیه و بارگیری کالای کانتینری پرداخت و تصریح کرد: میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های کانتینری در بندر بوشهر در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن ۱۰ درصد افزایش دارد.

شکیبی‌نسب به طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین پرداخت و گفت: عملیات تأسیسات زیربنایی و خدماتی در مجتمع بندری نگین بوشهر در حال اجرا و رو به تکمیل است.

وی از اجرای جاده‌های دسترسی به پایانه‌ها در مجتمع بندری نگین بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: جادۀ دسترسی به بندر نگین به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم است که امسال تکمیل می‌شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: با تکمیل تأسیسات زیربنایی در مجتمع بندری نگین بستر لازم برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی فراهم می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین