mana.ir

کد خبر: ۹۲۴۴۳ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبر داد:

آمادگی بنادر بوشهر برای انجام سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۱

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از آمادگی کامل بنادر این استان به منظور اجرای «طرح تسهیل سفر‌های دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۱» خبر داد.

آمادگی بنادر بوشهر برای انجام سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۱

به گزارش مانا، سیاوش ازجمدزاده با اشاره به اجرای طرح گردشگردی دریایی در نوروز ۱۴۰۱ اظهار داشت: سفر‌های دریایی در استان بوشهر در مسیر‌های بوشهر-خارگ و گناوه-خارگ مد نظر است و در این رابطه آمادگی کامل وجود دارد تا همزمان با آغاز طرح تسهیل سفر‌های دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۱ که از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین خواهد بود، به بهترین شکل ممکن به مسافران دریایی خدمت‌رسانی شود.

وی ادامه داد: در حال آماده سازی پایانه مسافری دریایی بوشهر هستیم و این پایانه از ۱.۵ سال قبل درحال بازسازی و نوسازی است و با اضافه شدن اسکله جدید، شاهد استفاده از دو پست اسکله برای انجام سفر‌های دریایی خواهیم بود، در عین حال با پایان یافتن این پروژه می‌توان شاهد انجام سفر‌های دریایی بین المللی بین بوشهر و قطر بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به اینکه اسکله اصلی پایانه مسافری دریایی بوشهر در حال خدمت رسانی است، خاطرنشان کرد: اسکله دوم نیز به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید، همچنین سالن پایانه بعد از ایام نوروز بازسازی می‌شود.

ارجمندزاده با بیان اینکه دو فروند شناور برای سفر‌های دریایی بین بوشهر-خارگ و گناوه-خارگ فعال خواهد شد، گفت: این دو فروند شناور ۲۱۰ نفر ظرفیت صندلی دارد و یکی از برنامه‌های مدنظر افزایش تعداد شناور‌ها به حدود ۴ تا ۵  فروند است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر سفر‌های دریایی در استان بوشهر، شاهد جابجایی دریایی متقاضیان در حاشیه سواحل بوشهر با پراکندگی زیاد خواهیم بود، گفت: این جابجایی‌ها با شناور‌های سنتی دارای مجوز صورت خواهد گرفت و در حال ساماندهی امور در این زمینه هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با تاکید بر اینکه شناور‌های مربوطه در محدوده ایمن تردد خواهند کرد، گفت: زمان تردد این شناور‌ها از طلوع تا غروب آفتاب است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین