mana.ir

کد خبر: ۹۱۹۱۶ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۲۴ دی ۱۴۰۰

خلاء قانونی صدور مجوز زیرساخت‌های گردشگری در حریم دریا رفع می‌شود/تصویب ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زیرساخت‌های گردشگری بندرعباس

هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به استان هرمزگان، جلسه‌ای با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، فرماندار بندرعباس و نمایندگان اقشار مختلف مردم برگزار شد.

خلاء قانونی صدور مجوز زیرساخت‌های گردشگری در حریم دریا رفع می‌شود/تصویب ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زیرساخت‌های گردشگری بندرعباس
به‌ گزارش مانا، جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این جلسه با اشاره به اینکه در سفرهای استانی، مشکلات و موضوعات رصد می‌شود، افزود: مشکلات و موضوعاتی که در جلسه مطرح شد موضوعات روز استان‌هاست که به دولت انعکاس می‌دهیم.
وی در مورد بافت‌های فرسوده شهر بندرعباس گفت: موضوع بافت‌های فرسوده و عمرانی را قطعاً انعکاس می‌دهیم و از شهردار می‌خواهیم بحث‌های زیرساختی را با شدت و حدت بیشتری به وزارت کشور انتقال دهند.
واحدی بابیان اینکه قبل از جلسه هیئت دولت، درباره مشکلات استان‌ها به‌صورت تخصصی بحث و بررسی‌ها انجام می‌شود، افزود: پس از بررسی، نتیجه‌گیری و تأمین اعتبار می‌شود یعنی مصوبات آماده است و فقط با حضور در استان این مصوبات پالایش، تصویب و ابلاغ می‌شود.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: در حوزه گردشگری ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زیرساخت‌ها مصوبه گرفتیم که شهردار و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان باهم به هماهنگی برسند و به مدت یک هفته این پروژه‌ها را اعلام کنند.
وی در مورد مسأله حریم دریا گفت: برای موضوع ۶۰ متر حریم دریا، استان‌های ساحلی یک کمیته سه‌نفره تشکیل دادند و کد منفی ۲۴.۷ را مبنا قرار داده با ۶۰ متر، ضروریات موردنیاز را در آن مصوب کرده و در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب می‌کنند و وقتی شورا تصویب کرد در حکم مصوبه قابل‌اجرا است.
واحدی ادامه داد: به این صورت این خلأ قانونی پر می‌شود و با این کار می‌توان مجوزهای حریم دریا را صادر کرد.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره اشتغال ایثارگران گفت: در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استخدام خانواده معظم شهدا و ایثارگران را در دستور کار قرار دادیم و قوانین خدمات کشوری را در حوزه خودمان اجرایی کردیم.
وی ادامه داد: قطعاً در سایر وزارتخانه‌ها هم با تأکیدی که ریاست جمهوری در جلسات دولت خواهند داشت، یکی از موضوعاتی که مطرح می‌شود در همین حوزه است.
واحدی در زمینه کارآفرینی و‌ توزیع تسهیلات گفت: در حوزه کارآفرینی و تسهیلات، در تبصره ۱۸، دولت تسهیلاتی را برای صنعت‌کاران اختصاص داده که سایر وزارتخانه‌ها هم در آن دخیل هستند و اعتبار سنگینی را دولت گذاشته که مجلس در حال پیگیری است.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تقریباً ۱۵ هزار میلیارد ریال در تبصره ۱۸ فقط به این وزارتخانه اختصاص‌یافته است و بیشترین اعتبار هم به وزارت صنعت داده شده است.
وی در مورد ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی گفت: برای ایجاد بازارچه صنایع‌دستی آمادگی داریم در هر شهرستان و هر بخشی اگر تصمیم به این کار گرفته شد، شهرداران به ما زمین اختصاص دهند، ما ساخت آن را انجام می‌دهیم و در این مورد مشکلی در بحث تأمین اعتبار نداریم.
در این جلسه نمایندگان اقشار مختلف مردم از جمله ملوانان، شهرداران، پرستاران، صیادان، اهل سنت و ... به بیان مشکلات خود پرداختند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین