mana.ir

کد خبر: ۹۱۸۳۰ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۱۵ دی ۱۴۰۰

رشد ۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به رونق اقتصادی در بنادر استان از افزایش ۲۳ درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالا در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

رشد ۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۳.۲ میلیون تُن کالا از بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است تصریح کرد: سه میلیون و ۲۵۷ هزار تُن کالا نفتی و غیرنفتی در ۹ ماه امسال در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده که دو میلیون و ۱۲۹ هزار تُن آن مربوط به بخش غیرنفتی و یک میلیون و ۱۲۷ هزار تُن مربوط به بخش نفتی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر حجم تخلیه و بارگیری کالی کانتینری در بندر بوشهر در ۹ ماه امسال را ۳۰ هزار و ۱۶۳ TEU  کانتینر دانست و خاطرنشان کرد: از این میزان تعداد ۲۴ هزار ۸۹۳ TEU مربوط به کانتینر پُر و پنج هزار و ۲۷۰ TEU مربوط به کانتینر خالی است که رشد چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی تعداد شناور ورودی به بندر بوشهر در مدت یاد شده را یک هزار و ۸۷۹ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان شناور تعداد ۴۳۰ فروند مربوط به شناور بالای یک هزار تُن و تعداد یک هزار ۴۴۹ فروند مربوط به  شناور زیر یک هزار تُن است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: همچنین تعداد شناور خروجی از بنادر استان بوشهر تعداد یک هزار و ۸۲۲ فروند بوده که از این میزان تعداد ۴۰۵ فروند مربوط به شناور بالای یک هزار تُن و تعداد یک هزار ۴۱۷ فروند آن شناور زیر یک هزار تُن بوده است.

ارجمندزاده بیان کرد: در موضوع جابه‌جایی مسافر از بنادر استان نیز حجم جابه‌جایی مسافر در ۹ ماه امسال تعداد ۵۱ هزار ۶۸۷ نفر بوده که از این تعداد ۲۵ هزار ۲۴۴ نفر مربوط به مسافران ورودی و تعداد ۲۶ هزار ۴۴۳ نفر مسافران خروجی بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین