mana.ir

کد خبر: ۹۱۸۱۸ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۱۴ دی ۱۴۰۰

تشدید کنترل های دریایی در آبادان در پی شناسایی نخستین ابتلا به اُمیکرون

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در خوزستان از تشدید کنترل های دریایی و هوایی در آبادان در پی شناسایی نخستین مورد ابتلا به کرونا اُمیکرون در این منطقه خبر داد.

تشدید کنترل های دریایی در آبادان در پی شناسایی نخستین ابتلا به اُمیکرون
ولی الله حیاتی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: کشتی‌های ورودی به بندرگاه آبادان و همچنین فرودگاه بین المللی این شهر بندری تحت تدابیر بهداشتی و قرنطینه‌ای درآمده و درصورت مشاهده کوچک‌ترین موارد مشکوک، به مراکز بهداشتی ارجاع می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمه کشتی‌های خارجی تحت هیچ شرایطی حق خروج از کشتی‌ها را ندارند اظهار داشت: از خدمه کشتی‌های خارجی در ۶۰ مایلی سواحل و بنادر خوزستان تست PCR گرفته می‌شود و حتی در صورت منفی بودن، خدمه در کشتی‌ها خواهند ماند.

حیاتی با اشاره به اینکه خطر شیوع سویه کرونا از طریق دریایی جدی است، افزود: همه گردشگران ورودی به منطقه آزاد اروند نیز باید تست منفی PCR داشته باشند.

در هفته‌های اخیر همه مناطق ساحلی در و‌ضعیت آبی کرونایی قرار داشتند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور روز یکشنبه به صورت رسمی  نخستین مورد ابتلا به کرونای اُمیکرون در آبادان را تایید کرد.

دکتر محمد حسین سرمست شوشتری از مناطق ساحلی و بندری خوزستان خواست در صورت مشاهده کوچکترین علائم سرماخوردگی و سردرد‌های شدید به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به شناسایی نخستین مورد سویه اُمیکرون در استان خوزستان، دریافت واکسن نوبت سوم بسیار ضروری و مهم است.

سرمست شوشتری افزود: با توجه به ورود این سویه جدید کرونایی به خوزستان احتمال افزایش سریع موارد ابتلا به ویروس در مناطق ساحلی به خصوص آبادان وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین