mana.ir

کد خبر: ۹۱۷۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۱۱ دی ۱۴۰۰

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری قطر در بنادر آمریکا

قطر از سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در بنادر آمریکا پرده برداشت و در این ارتباط از بانک‌های بین‌المللی نیز درخواست کمک مالی کرد.

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری قطر در بنادر آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مانا به نقل از رویترز "مایکل فرودل"، مشاور دولت آمریکا در پروژه‌های امنیت دریایی تجارت و زیر‌ساخت‌ها در این زمینه گفت: قطری‌ها حدود یک‌سال است که برای سرمایه‌گذاری در بنادر آمریکا بررسی و تحقیق می‌کنند.

گزارش رویترز حاکی است اگرچه  سازمان سرمایه‌گذاری قطر و اداره ارتباطات این کشور از اظهار نظر در این زمینه خودداری می‌کنند، اما "فرودل" ضمن تایید این خبر گفت: با اجرای این طرح توسعه بنادر به بزرگراه‌ها و خطوط ریلی در جنوب بوستون متصل خواهند شد.

وی گفت: قطر در حال مذاکره با بانک‌هایی از جمله مورگان استنلی، HSBC و Credit Suisse است تا مشاور مالی خود را  انتخاب  کند.

 رویترز در ادامه گزارش می‌نویسد با تصویب کنگره در ماه نوامبر ۲۰۲۱ یک بستۀ حمایتی ۱.۲ تریلیون دلاری توسط رئیس جمهور آمریکا برای توسعه زیر‌ساخت‌های بندری در نظر گرفته شده است که این طرح نیز در راستای بستۀ حمایتی قرار دارد.

در این ارتباط "Pete Buttigieg" وزیر حمل‌و‌نقل آمریکا با تایید این خبر گفت: ما با همکاری شرکای محلی، دولتی آمریکا و بخش  خصوصی سراسر جهان  به توسعۀ زیرساخت‌های بندری ادامه خواهیم داد که یکی از شرکای ما کشور قطر خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین