mana.ir

کد خبر: ۹۱۷۳۰ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۰۵ دی ۱۴۰۰

تکمیل پروژه‌های بنادر صیادی نیازمند توجه ویژه در تأمین بودجه

مدیر کل اداره توسعه و مدیریت بنادر صیادی سازمان شیلات ایران، یکی از مهمترین معضلات پیش روی پروژه‌های احداث، بهسازی و ساماندهی بنادر صیادی در جنوب و شمال کشور را تخصیص اعتبارات کافی برای پیشبرد پروژه‌های مذکور اعلام کرد.

تکمیل پروژه‌های بنادر صیادی نیازمند توجه ویژه در تأمین بودجه

سید مصطفی بهشتیان در گفتگو با خبرنگار مانا یکی از مهمترین معضلات پیشِ روی پروژه‌های احداث، بهسازی و ساماندهی بنادر صیادی در جنوب و شمال کشور را تخصیص اعتبارات کافی برای پیشبرد پروژه‌های مذکور اعلام کرد.

مدیر کل اداره توسعه و مدیریت بنادر صیادی سازمان شیلات ایران، بیان داشت: با توجه به افزایش تورم طی چند سال اخیر، اعتبارات مصوب برای پیشبرد پروژه‌های احداث، بهسازی و ساماندهی بنادر صیادی کشور، متناسب با حجم پروژه‌ها نبوده و کفایت نمی‌کند.

وی خاطرنشان ساخت: همین امر باعث شده تا شاهد طولانی‌تر شدن روند عملیاتی و اجرایی شدن پروژه‌های بنادر صیادی در کشور باشیم.

بهشتیان در خصوص اعتبارات پروژه‌های بنادر صیادی در سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: در حوزۀ طرح احداث بنادر صیادی، اعتبارات مصوب ۳۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است که از این میزان تا کنون ۱۸ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

مدیر کل اداره توسعه و مدیریت بنادر صیادی سازمان شیلات ایران، یادآور شد: این میزان اعتبار به منظور ادامۀ پروژه‌های احداث در بنادر گوگسر، بندر‌عباس، رمین، شهید باهنر، هندیجان و درگهان هزینه خواهد شد.

وی در ادامه اعتبار مصوب طرح‌های بهسازی بنادر صیادی در سال ۱۴۰۰ را ۳۴ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان عنوان کرد و بیان داشت: از این میزان اعتبار تا کنون ۱۹ میلیارد تومان در اختیار سازمان شیلات ایران قرار گرفته است.

به گفته این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، اعتبارات مصوب در راستای بهسازی بنادر صیادی بابلسر، کنگ، پزم و خارگ در سال جاری هزینه خواهد شد.

بهشتیان در ادامه گفته‌های خود همچنین اعتبارات مصوب طرح ساماندهی بنادر صیادی در سال جاری را ۴۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و بیان داشت: در نهایت دریافتی از خزانه، ۱۸ میلیارد تومان صورت گرفته است.

مدیر کل اداره توسعه و مدیریت بنادر صیادی سازمان شیلات ایران، تاکید کرد: اعتبار مذکور در طرح‌های ساماندهی بنادر صیادی خورابوخضیر، آبادان، عامری و خورخان هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات درخواستی و مصوب سازمان شیلات برای پیشبرد پروژه احداث، ساماندهی و بهسازی بنادر صیادی در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱۲۱ میلیارد تومان بوده است، اما در نهایت تا کنون ۵۵ میلیارد تومان اعتبار در اختیار سازمان شیلات ایران قرار گرفته است.

به گفته بهشتیان، بر‌اساس برآورد‌های صورت گرفته از مجموع اعتبارات تخصیص یافته ۴۱ درصد اعتبارات پروژه‌های ساماندهی، ۵۴ درصد پروژه‌های بهسازی و ۴۶ درصد پروژه‌های احداث بنادر صیادی در سال ۱۴۰۰ اختصاص یافته است.

مدیر کل اداره توسعه و مدیریت بنادر صیادی سازمان شیلات ایران، اظهار امیدواری کرد: با تزریق اعتبارات تخیصص یافته به پروژه‌های احداث، ساماندهی و بهسازی بنادر صیادی در شمال و جنوب کشور، هر چه سریعتر شاهد پیشبرد و نهایی شدن پروژه‌های در دست اقدام باشیم.

به گفته وی، تسریع در روند اجرایی پروژه‌های احداث، ساماندهی و بهسازی بنادر صیادی در نهایت رونق اقتصادی جامعه ساحل نشین و رضایتمندی صیادان را به دنبال خواهد داشت.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، یادآور شد: با گذشت حدود شش ماه از زمان آغاز تخصیص اعتبارات، به جز ۱۸ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته، مبلغی دیگری تخصیص نیافته است.

وی اذعان داشت: در صورت عدم تخصیص اعتبارات کافی، دوباره شاهد عدم تداوم اجرایی پروژه‌های احداث، بهسازی و ساماندهی بنادر صیادی در شمال و جنوب کشور خواهیم بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین