mana.ir

کد خبر: ۹۱۷۱۶ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۰۲ دی ۱۴۰۰

توفان گرد و خاک عراقی در مناطق ساحلی خوزستان

تودۀ هوای گرد و خاک بسیاری از شهرهای ساحلی خوزستان را تحت تاثیر قرار داد و شاخص کیفیت هوای سه شهر ساحلی استان را در وضعیت خطرناک قرار داد.

توفان گرد و خاک عراقی در مناطق ساحلی خوزستان

به گزارش خبرنگار مانا، بر اساس اعلام مرکز کنترل و پایش محیط زیست، شاخص کیفیت هوای خرمشهر با ثبت عدد ۵۰۰ دروضعیت خطرناک قرار گرفت و آبادان با شاخص ۲۵۸ در وضعیت قرمز و ناسالم برای تمام گروه‌های سنی قرار دارد.

همچنین این شاخص در شهر بندری شادگان ۱۹۸ وماهشهر ۲۷۱ بوده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اداره حفاظت محیط زیست خوزستان پیش بینی کرده به تدریج با وزش باد از غلظت گرد و خاک در شهر‌های ساحلی استان کاسته خواهد شد.

به گزارش مانا، بارندگی‌های سه روز نخست هفته جاری، هوای همه شهر‌های ساحلی استان خوزستان را در وضعیت پاک قرار داد، ولی با فعال شدن چشمه‌های گرد و خاک در بیابان‌های جنوبی عراق و کشیده شدن به شهر‌های ساحلی خوزستان، آسمان این شهر‌ها تیره و تار شد.

این وضعیت سبب ایجاد اختلال در زندگی عادی مردم و نشست و برخاست هواپیما‌های مسافری در فرودگاه‌های ماهشهر و آبادان شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین