mana.ir

کد خبر: ۹۱۶۹۶ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۶ - ۲۹ آذر ۱۴۰۰

سامانه هوشمندسازی تردد کامیون سبب کاهش ترافیک در بندر بوشهر شد

رئیس اداره فنّاوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگقت: سامانه هوشمندسازی تردد کامیون سبب کاهش ترافیک در مبادی ورودی و خروجی و همچنین محوطه‌های بندر بوشهر شده است.

سامانه هوشمندسازی تردد کامیون سبب کاهش ترافیک در بندر بوشهر شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، سید علی اکبر هاشمی با اشاره به راه‌‌اندازی نمایشگاه حمل و نقل‌، لجستیک و صنایع وابسته واقع در مصلی تهران اظهار داشت: سامانه بومی تردد کامیون بندر بوشهر در این نمایشگاه مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

وی افزود: این سامانه به منظور کنترل بهینه تردد ناوگان حمل و نقل به محوطه های بندری طراحی شده است که نتیجه پیاده سازی آن، کاهش ترافیک در مبادی ورودی و خروجی و همچنین در محوطه‌های بندری است.

رئیس اداره فنّاوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: پیش از این در فرآیند درخواست ورود کامیون، مراجعه صاحبان کالا یا نماینده قانونی آنان نیاز بود که با پیاده سازی سامانه مذکور، علاوه بر حذف فیزیکی و کامل ارباب رجوع، مراحل درخواست به‌صورت الکترونیک و از بستر اینترنت انجام شود.

هاشمی اضافه کرد: همچنین این امر، سبب حذف اسناد کاغذی شد و در پی آن تخلفات اداری و جعل اسناد نیز کاملاً غیر ممکن شده که این موضوع خودگام مهمی در پیشگیری از قاچاق کالا است.

وی افزود: تخصیص بهینه درخواست‌های ورود ناوگان حمل و نقل علاوه بر افزایش رضایتمندی مشتریان و ذی‌نفعان بندر، منجر به تسریع در فرآیند تخلیه و بارگیری کالا می‌شود‌.

رئیس اداره فنّاوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: از این‌رو با توجه به پوشش‌دهی کامل سامانه برای کالای عمومی، کانتینری و نفتی در هر دو رویه واردات و صادرات، ترددها در زمان پیش‌بینی شده به بندر ورود می‌کنند و بهینه سازی فرآیندها برای تحقق اهداف سازمانی و افزایش رضایتمندی ، از اولویت‌های طراحی سامانه بوده است.

هاشمی گفت: با توجه به برنامه دوم اصلاح نظام اداری کشور در خصوص توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری، سامانه مدیریت تردد کامیون گام مهمی در تحقق پیاده سازی دولت الکترونیک بوده و در آینده نزدیک، توسعه سامانه در بخش ارتباط با سایر سامانه‌های نرم‌افزاری سازمان‌های همکار از قبیل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ ای منظور دریافت اطلاعات مجوزهای تخلیه و بارگیری، صورت خواهد پذیرفت.

رئیس اداره فنّاوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد : این سامانه توسط کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر طراحی و عملیاتی شده است و پیاده سازی آن در راستای هوشمندسازی بنادر و تحقق اهداف دولت الکترونیک است تا هموطنان به منظور درخواست ورود ناوگان حمل و نقل دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین