mana.ir

کد خبر: ۹۱۵۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۱ - ۱۹ آذر ۱۴۰۰

آب‌های شمال غرب خلیج فارس جمعه تا دوشنبه مواج است/شناور‌ها احتیاط کنند

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت:آب‌های شمال غرب خلیج فارس از روز جمعه تا دوشنبه توفانی و متلاطم است.

آب‌های شمال غرب خلیج فارس جمعه تا دوشنبه مواج است/شناور‌ها احتیاط کنند

 

محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: بر اساس الگوها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی‌، آبهای شمال غرب خلیج فارس به علت وزش بادهای شدید مواج است و در برخی ساعات با افزایش سرعت باد ، انتظار می رود ارتقاع موج تا دو متر نیز برسد.

وی از شناورها و قایق های صیادی خواست در رفتن به صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس احتیاط کنند و حتی‌المقدور سفرهای خود را در چهار روز آینده لغو کنند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: آبهای نوار ساحلی خوزستان و مناطق آبراهی نیز مواج است و احتمال پاره شدن تورهای ثابت صیادی و واژگونی قایق‌های کوچک ماهیگیری وجود دارد.

سبزه زاری از دریانوردان، ملوانان و صیادان خوزستانی خواست اطلاعات و تغییرات هواشناسی در روزهای آینده را از درگاه اینترنتی هواشناسی و مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خوزستانی دریافت کنند.

مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز ازدستگاه‌های امدادی و خدماتی خواست تمهیدات لازم را برای پیشگیری از حوادث احتمالی در مناطق ساحلی و آب‌های شمال عرب خلیج فارس داشته باشند.

با وجود اینکه در ماه‌های اخیر آب‌های شمال غرب خلیج فارس مواج و متلاطم بوده ولی در این مدت حوادث دریایی در آب‌های این منطقه گزارش نشده است.

صیادان و دریانوردان خوزستانی در ماه‌های اخیر بارها به علت شرایط نامساعد جوی نتوانستند به دریا بروند و به ناچار خانه نشین شدند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین