mana.ir

کد خبر: ۹۱۵۷۴ |
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۵ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰
معاون استاندار بوشهر:

مرکز توسعه تجارت استان بوشهر در کشور قطر ایجاد می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با بیان اینکه صادرات کالا غیرنفتی از استان بوشهر به قطر پنج برابر افزایش یافته است، گفت: با بهبود ارتقاء تجاری بوشهر با قطر مرکز توسعه تجارت در کشور قطر ایجاد می‌شود.

مرکز توسعه تجارت استان بوشهر در کشور قطر ایجاد می‌شود

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، علی باستین در نشست با هیئت تجاری اقتصادی کشور قطر با بیان اینکه بسیاری شهروندان بوشهری مقیم کشور قطر هستند، اظهار داشت: حتی برخی بوشهری‌ها با قطری‌ها روابط خویشاوندی و بیش از یک قرن است مردم استان بوشهر با کشور قطر مراوده تجاری و بازرگانی دارند.

وی روابط ایران و قطر را همواره دوستانه و مطلوب دانست و بیان کرد: در سال‌های اخیر روابط ایران و قطر در بخش‌های مختلف از جمله روابط اقتصادی و تجاری بیشتر و قوی‌تر شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر بندر دیر را یکی از بنادر مهم در صادرات کالا به قطر دانست و افزود: بندر دیر دارای شرایط مهم و مطلوبی برای صادرات کالا به بنادر کشور قطر در حال جهش بزرگ اقتصادی است.

باستین با بیان اینکه بندر دیر دارای قابلیت‌های مهمی است تصریح کرد: بندر دیر دارای ظرفیت‌های مهم اقتصادی و سرمایه‌گذاری از جمله در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، کشاورزی و تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر بزرگترین بندر صیادی ایران را در بندر دیر دانست و خاطر نشان کرد: مزارع پرورش ماهی و میگو، معادن، اسکله‌های بندری و تجاری، ظرفیت‌های گردشگری و صیادی از توانمندی‌های دیگر بندر دیر است.

باستین با بیان اینکه محصولات صنعتی و کشاورزی با رویکرد صادرات در دیر تولید می‌شود خاطر نشان کرد: بندر دیر اصلی‌ترین و نزدیکترین دروازه ارتباطی دو کشور ایران و قطر است.

وی بندر دیر را پایانه صادرات محصولات غیرنفتی ایران و قطر دانست و تصریح کرد: ۴۳ درصد صادرات ایران به قطر و ۷۳ درصد صادرات استان بوشهر از بندر دیر به قطر انجام می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با بیان اینکه از سال ۲۰۱۶ صادرات به کشور قطر از استان بوشهر پنج برابر شده است افزود: در این مدت صادرات از بندر دیر به قطر ۸۰ برابر شده است.

باستین با بیان اینکه امسال ۷۲ درصد صادرات استان بوشهر به قطر محصولات کشاورزی بوده است گفت: قطر برنامه توسعه بزرگی از جمله برگزاری جام جهانی فوتبال در پیش دارد که میزان تقاضای بازار قطر را برای مصرف کالا‌های متنوع افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه بندر دیر می‌تواند نقش بسیار خوبی در تأمین کالا‌های مورد نیاز قطر از جمله محصولات کشاورزی و معدنی داشته باشد، تصریح کرد: با بهبود ارتقاء تجاری بوشهر با قطر مرکز توسعه تجارت در کشور قطر ایجاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر از اعزام هیئت تجاری استان بوشهر به کشور قطر خبر داد و بیان کرد: با هدف توسعه ارتباطات تجاری بیشتر یک هیئت تجاری از استان بوشهر به کشور قطر اعزام می‌شود.

باستین با اشاره به استقرار دستگاه ایکس‌ری در بندر دیر تصریح کرد: در این راستا از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین