mana.ir

کد خبر: ۹۱۵۶۳ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰

ضرورت سخت گیری بیشتر برای پیشگیری از اومیکرون در مناطق بندری و ساحلی خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص ورود اتباع چند کشور خارجی به بندرگاه‌های خوزستان و چگونگی ورود افراد از طریق مرز‌های دریایی توضیحاتی ارائه داد.

ضرورت سخت گیری بیشتر برای پیشگیری از اومیکرون در مناطق بندری و ساحلی خوزستان

به گزارش خبرنگار مانا، دکتر فرهاد ابول نژادیان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به گزارش ارائه شده در ستاد استانی کرونا مبنی بر ورود چند تبعه از کشور‌های هند، پاکستان و مصر به بندرگاه خوزستان افزود: این افراد قبل از اینکه جواب تست PCR آن‌ها مشخص شود به آن‌ها اجازه ورود داده شد.

وی افزود: از این افراد تست گرفته شده بود، ولی قبل از اینکه ۲۴ ساعت بگذرد و جواب تست آماده شود به آن‌ها اجازه خروج از بندرگاه داده شده بود تا به سمت فرودگاه بین‌المللی امام در تهران رفته و از کشور خارج شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اگرچه این افراد از کشور‌های پرخطر نبودند، ولی برای اینکه روند نظارت اصلاح شود، تذکر داده شد که اگر کسی قصد ورود از سایر کشور‌ها را داشت و از وی تست PCR گرفته شد باید تا تعیین تکلیف نتیجه تست در همان کشتی بماند تا اجازه خروج به وی داده شود.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت در رابطه با مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی، کشور‌ها به سه دسته تقسیم شدند، کشور‌های ویژه که سویه جدید در آن‌ها گردش بالایی داشته، کشور‌های پرخطر که بروز این سویه در آن‌ها افزایش یافته و دسته سوم سایر کشور‌ها هستند.

ابول نژادیان گفت: کشور‌های ویژه عمدتاً آفریقایی بوده مانند بوتسوانا، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، آفریقا جنوبی و زیمباوه که ورود مردم این کشور‌ها به طور مستقیم و غیرمستقیم ممنوع است همچنین ایرانی‌هایی که بخواهند از این کشور‌ها وارد شوند حتماً باید دو هفته در قرنطینه به سر برند و سه نوبت تست PCR بدهند.

هم اکنون همه شهر‌های ساحلی و بندری خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

به دنبال سویه جدید کرونا موسوم "اومیکرون" کنترل‌ها و مراقبت‌های بهداشتی در مرز‌های دریایی و ساحلی خوزستان با هدف پیشگیری از ورود اومیکرون به شدت افزایش یافته است.

تاکنون هیج مورد مشکوک به سویه جدید کرونا موسوم به اومیکرون که منشاء آن افریقای جنوبی است و موارد ابتلای آن در چند کشور اروپایی مشاهده شده است در هیچ از نقاط کشورمان دیده نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین