mana.ir

کد خبر: ۹۱۴۴۵ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۰۲ آذر ۱۴۰۰
فرمانده مرزبانی استان بوشهر خبر داد:

توقیف یک فروند شناور با ۱۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور با ۱۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در بندر نخل تقی در شهرستان عسلویه خبر داد.

توقیف یک فروند شناور با ۱۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق
به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، سرهنگ ستاد یدالله شرفی با اشاره به برخورد قاطع با قاچاق کالا در سواحل و مرز دریایی خلیج فارس اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید داخلی، مرزبانان، حین کنترل شناور‌های عبوری در آب‌های شرقی خلیج فارس یک شناور باری حامل کالای قاچاق که به سمت اسکله نخل تقی در حرکت بود را شناسایی و متوقف کردند.

وی افزود: مرزبانان در بازرسی از این شناور موفق شدند ۴۸۵ ثوب پوشاک، چهار هزار متر پارچه،   دو دستگاه ماینر، ۱۰ هزار عدد لوازم جانبی موبایل، ۴۷ هزار عدد لوازم الکتریکی و صد‌ها قلم کالای قاچاق که بدون مجوز و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود را کشف کنند.

سرهنگ شرفی با اشاره به دستگیری هشت قاچاقچی در این رابطه تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های کشف شده را ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد کردند که پس از تشکیل پرونده اولیه به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: دریابانان با اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی بر آب‌های ساحلی استان و کنترل دقیق شناور‌های تجاری و صیادی از ورود هرگونه کالای قاچاق جلوگیری و عرصه را بر قاچاقچیان و مجرمین و افراد سودجو تنگ می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین