mana.ir

کد خبر: ۹۱۳۴۸ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - ۲۰ آبان ۱۴۰۰
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خبر داد:

افزایش ناپایداری جوی در استان بوشهر و خلیج فارس از پنجشنبه‌ شب

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از ورود یک سامانه بارشی به جنوب غرب از روز پنجشنبه خبر داد و گفت: در این راستا شاخص‌های ناپایدار جوی روی استان بوشهر و خلیج فارس افزایش می‌یابد.

افزایش ناپایداری جوی در استان بوشهر و خلیج فارس از پنجشنبه‌ شب

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگویی با خبرنگار مانا در بوشهر از متلاطم شدن خلیج‌فارس با ورود سامانه بارشی به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: آخرین الگو‌ها و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از روز پنج شنبه ۲۰ آبان با ورود یک سامانه بارشی به جنوب غرب شاخص‌های ناپایدار جوی روی استان بوشهر و خلیج فارس افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: بر این اساس از اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه در نیمه شمالی خلیج فارس و مناطق شمالی و مرکزی استان بوشهر وقوع رگبار باران به همراه رعد و برق و وزش تند باد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر نوع مخاطره را رگبار و رعد و برق، وزش تندباد، احتمال وقوع صاعقه، احتمال ریزش تگرگ در برخی نقاط مستعد دانست و بیان کرد: در این راستا خلیج‌فارس متلاطم و مواج می‌شود.

شکوهی‌پور افزایش سرعت وزش باد‌های جنوبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این راستا سواحل استان بوشهر عمدتاً قسمت‌های شمالی و مرکزی استان تا اواخر وقت جمعه مواج و متلاطم خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین طی روز‌های جمعه تا ظهر شنبه در برخی ساعات وقوع رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش تند باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین