mana.ir

کد خبر: ۹۱۳۴۱ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - ۲۶ آبان ۱۴۰۰

صدور مجوز ورود خودرو‌های گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار‌های سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند از صدور مجوز برای ورود خودرو‌های گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند خبر داد.

صدور مجوز ورود خودرو‌های گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند

جبار سالم پور در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: با رفع محدودیت های کرونایی، امکان تردد خودروهای شخصی گردشگران خارجی (‌عراقی) در منطقه آزاد اروند فراهم شده است.

وی اظهار داشت: با فراهم شدن زمینه‌ لازم تردد خودروهای گردشگران خارجی در شهرهای بندری آبادان و خرمشهر امکان پذیر شد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند ادامه داد: نخستین خودروی سواری گردشگران عراقی پس از رفع محدودیت‌ کرونایی، از طریق گذرگاه مرزی شلمچه در غرب خرمشهر وارد محدوده منطقه آزاد اروند شد و پلاک گذر موقت را دریافت کرد.

وی افزود: این اقدام در راستای اهدف توسعه گردشگری، تسهیل ورود گردشگران خارجی و ارز آوری، با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، پلیس راهور و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، در منطقه آزاد اروند اجرایی شده است.

سالم‌پور گفت: هم اکنون آمادگی پذیرش روزانه 10 خودروی سواری برای گردشگرات خارجی وجود دارد که این تعداد به ۵۰ خودرو خواهد رسید  و در آینده نزدیک ظرفیت مذکور نامحدود خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مانا ، با پیگیری‌های انجام شده و موافقت گمرک، ورود گردشگران عراقی به منطقه آزاد اروند از هفته گذشته شروع شده است.

توسعه توریسم در منطقه آزاد  اروند سبب رونق بازار واشتغال در شهرهای بندری آبادان و خرمشهر خواهد شد.

ممنوعیت ورود گردشگران عراقی به منطقه آزاد اروند با همه گیری ویروس کرونا اعمال شده بود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین