mana.ir

کد خبر: ۹۱۳۱۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۱۶ آبان ۱۴۰۰

گلایه صیادان آبادانی از کمبود سوخت

شماری از صیادان خوزستانی از کمبود سوخت در جایگاه‌های سوخت در مناطق ساحلی اروندرود انتقاد کردند.

گلایه صیادان آبادانی از کمبود سوخت
صیادان آبادانی به خبرنگار مانا گفتند: کمبود سوخت سبب شده تعدادی از شناورها و قایق های صیادی فعالیت خود را متوقف کنند و در لنگرگاه‌ها پهلو بگیرند.

صیادان می گویند: کمبود سوخت در جایگاه‌های نوار ساحلی آبادان در چند روز اخیر، صیادان را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده و پروانه صید آنان به علت توقف فعالیت‌، باطل شده است.

گزارش خبرنگارمانا نیز از کمبود عرضه سوخت شناور‌های صیادی در  آبادان حکایت دارد و این وضعیت موجب از دست رفتن زمان و خسارت به صیادان و نرسیدن به موقع به صیدگاه‌ها شده است.

صیادان می گویند: با توجه به ترافیک زیاد بر روی جایگاه‌های سوخت رسانی صیادی در اروندکنار و چوئبده و حتی اسکله آبادان، نیاز هست با هر روش قانونی که در منطقه امکان‌پذیر است سوخت صیادان تامین شود تا صیادان سریع‌تر سوخت گیری کرده و بتوانند روال عادی کار صید را پیگیری کنند.

برخی از صیادان از معطلی شش روزه برای دریافت سوخت از جایگاه های ساحلی می گویند.

مدیر جایگاه سوخت بندر چوئبده گفته علت این مشکل کمبود نفتکش و سوخت مورد نیاز برای حمل بوده است.

سعدی آل کثیر مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان نیز به خبرنگار مانا گفت: مسئولیت ساماندهی سوخت شناورهای و قایق های صیادی‌، اداره کل شیلات خوزستان است.

وی گفت: هیچ‌گونه کمبود سوخت در مخازن ذخیره‌سازی این شرکت وجود ندارد ولی به نظر می رسد پیمانکارهای طرف قرارداد شیلات به تعهدات خود عمل نکرده و تانکرهای نفتکش نتوانستند تاکنون به جایگاه‌های ساحلی سوخت برسانند.

آل کثیر افزود: در حال تعامل و رایزنی با شیلات استان برای ازسرگیری سوخت‌رسانی به شناورها و قایق های صیادی هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل سوخت صیادان در دو روز آینده حل و فصل شود و فعالیت صیادان از سرگرفته شود.

حدود 500 فروند شناور و قایق صیادی در بنادر صیادی آبادان‌، اروندکنار و چوئبده فعال هستند.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین