mana.ir

کد خبر: ۹۱۲۸۰ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۱۲ آبان ۱۴۰۰

برگزاری مانور شرایط اضطراری در بندرامام خمینی

همزمان با هفته پدافند غیرعامل و با هدف ارتقای آمادگی کارکنان و نیرو‌های عملیاتی در برابر حوادث غیرمترقبه و بحران‌ها، مانور تخلیه اضطراری ساختمان اداری با مشارکت کارکنان و عوامل بندری با موفقیت در مجتمع بندری امام خمینی برگزار شد.

برگزاری مانور شرایط اضطراری در بندرامام خمینی

به گزارش خبرنگار مانا، بر اساس سناریوی این مانور پس از شنیده شدن صدای انفجار فرضی در مجاورت ساختمان مرکزی و وقوع حریق در مجتمع بندری امام خمینی، برق ساختمان مرکزی قطع و سیستم اداری مجتمع مختل شد.

در جریان این مانور وقوع حادثه به مرکز ایمنی و آتش نشانی و اداره برق اطلاع رسانی شد و تیم‌های عملیاتی به محل حادثه اعزام شدند.

با توجه به دلیل نامعلوم حادثه انفجار و آتش سوزی پست برق و با اتخاذ تصمیمات امنیتی، دستور تخلیه اضطراری در ساختمان مرکزی صادر و همه کارکنان و افراد حاضر به خارج از ساختمان هدایت شدند.

نیرو‌های واحد‌های ایمنی و آتش‌نشانی، حراست، مرکز ایمنی، بهداشت و محیط زیست، یگان حفاظت و ارتباطات و اطلاع‌رسانی از جمله ادارات و قسمت‌هایی بود که با هماهنگی و تقسیم وظایف در کنار کارکنان این اداره کل  در برگزاری مانور تخلیه اضطراری مشارکت داشتند.

مجتمع بندری امام خمینی، بزرگترین و راهبردی‌ترین بندر عملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی بندرامام خمینی ۵۰ میلیون تن است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین