mana.ir

کد خبر: ۹۱۲۶۹ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۸ - ۱۰ آبان ۱۴۰۰
معاون وزیر راه شهرسازی:

برای نوسازی ناوگان کشور به سرمایه ۱۰ میلیارد دلاری نیاز داریم

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر پروژه نوسازی ناوگان کشور اظهار داشت: پروژه نوسازی ناوگان به عنوان پروژه ملی در دستور کار است و تا هفته آینده برنامه نوسازی تمام مدل‌های حمل ونقل به وزیر راه و شهرسازی ارائه می‌شود.

برای نوسازی ناوگان کشور به سرمایه ۱۰ میلیارد دلاری نیاز داریم

به گزارش خبرنگار مانا، شهرام آدم نژاد در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ضرورت پرداختن به حوزه حمل ونقل در برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه هستیم و باید سهم حمل ونقل در این برنامه افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات امروز در حوزه حمل ونقل این است که در شش برنامه گذشته سهم بالایی در قوانین برنامه‌ها نداشتیم و تنها بر روی سه پارامتر عوارض، اخذ مجوز و توسعه تمرکز شد.

معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: متاسفانه امروز در مدیریت یکپارچه با مشکلاتی مواجه هستیم که البته کمترین این مشکلات متوجه سازمان بنادر است و عمده این مشکلات در سایر پایانه‌ها  و فرودگاه‌ها می‌بینیم. البته در کشورمان کار تیمی سخت انجام می‌شود، اما کار تیمی می‌تواند یک بازی برد برد باشد.

آدم نژاد با تاکید بر اینکه در سازمان بنادر در بحث هوشمند سازی گام‌های خوبی برداشته شده است گفت: هرچند که در حمل ونقل دریایی در حوزه هوشمند سازی اقدامات صورت گرفته، اما باید وارد ایجاد بنادر نسل سوم و چهارم شویم و شاخص ایران در منطقه با توجه به وسعت و تراز تجاری باید مطلوب باشد.

وی تاکید کرد: واگذاری امور تصدی گری در سازمان بنادر نسبت به سایر دستگاه‌های متولی حمل ونقل وضعیت بهتری دارد و در این حوزه منسجم‌ترین و قوی‌ترین تشکل‌های صنفی را داریم  که می‌توان از ویژگی‌های این تشکل‌ها و افراد فعال در حوزه استفاده کنیم.

آدم نژاد با اشاره به ضرورت توسعه ترانشیپ منت از بنادر جنوبی گفت: لازم داریم که بتوانیم بحث ترانشیپ منت را از بنادر همسایه ایجاد کنید و نیاز به ارتباطات ویژه با کشور‌های همسایه در این حوزه داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر پروژه نوسازی ناوگان کشور اظهار داشت: پروژه نوسازی ناوگان به عنوان پروژه ملی در دستور کار است و تا هفته آینده برنامه نوسازی تمام مدل‌های حمل ونقل به وزیر راه و شهرسازی ارایه می‌شود.

آدم نژاد با اشاره به سرمایه مورد نیاز به ناوگان حمل و نقل گفت: برای حمل ونقل تمام ناوگان فرسوده کشور در چهار شقوق حمل ونقل نیاز به ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری داریم.

وی درباره اهمیت بندر چابهار اظهار داشت: بندر چابهار با توجه به معاف بودن از تحریم‌ها و پشتیبان محور شرق می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و باید به ظرفیت‌های بندر چابهار توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

آدم نژاد با اشاره به  وجود مشکلات حمل کالا‌های اساسی در کشورمان گفت: در دوره‌ای در بحث حمل کالا‌های اساسی مشکلاتی وجود داشت که برای رفع آن دستور حمل یکسره داده شد.

وی تاکید کرد: در لجستیک مهمترین موضوع در ارتباط با کشتی و راه آهن تعریف می‌شود و مابقی آن را می‌توان خود و در سایر شقوق حمل ونقل به کار برد. در حال حاضر نزدیک به ۱۵۷ واگن حمل از بنادر را انجام می‌دهند که این قابلیت افزایش را دارد.

آدم نژاد با اشاره به وجود مشکلاتی در بحث شبکه راه‌های مواصلاتی به بنادر گفت: در اتصال راه‌های مواصلاتی به بنادر به ویژه بندر شهید رجایی مشکلاتی وجود دارد نیازمند به بازنگری و اصلاح جدی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین