mana.ir

کد خبر: ۹۱۰۹۵ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

ورود بیش  از ۱۵ میلیون نفر گردشگر به مازندران

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از ورود بیش از ۱۵ نفر گردشگر به شهرستان‌های ساحلی استان مازندران طی چهار ماه گذشته خبر داد.

ورود بیش  از ۱۵ میلیون نفر گردشگر به مازندران

علی رجبی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: طی تعطیلات تابستانی امسال با وجود شیوع گسترده کرونا، شاهد ورود حجم زیادی از گردشگران به استان مازندران بودیم.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، ادامه داد: بر اساس آمار اخذ شده طی چهار ماه تعطیلات گذشته بیش از ۱۵ میلیون نفر گردشگر به مازندران وارد شده اند.

وی خاطرنشان ساخت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی جامعه هتلداران استان، چهار میلیون نفر در مدت مذکور در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان استقرار یافته‌اند.

به گفته وی، مابقی گردشگران که بین ۱۲ تا ۱۴ میلیون نفر برآورد می‌شود در ویلا‌های شخصی و کمپ ها، مستقر شده‌اند.

این مقام مسئول در استان مازندران یادآور شد: بخش اعظم گردشگران ورودی به استان مازندران در شهرستان‌های ساحلی استقرار یافته‌اند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران یادآور شد: ورود گردشگران به استان مازندران طی تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش همراه نبوده است.

رجبی خاطرنشان ساخت: بعد از اتمام تعطیلات تابستانی همچنان شاهد ورود گردشگران به استان مازندران و شهرستان‌های ساحلی نیز هستیم.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی غرق شدگی‌ها در تابستان امسال گفت: همانگونه که پیش از این نیز اعلام شده بود از ابتدای خرداد ماه تا پایان تابستان در مجموع ۶۴ نفر غرق شدند و ۶۲۱ نفر نیز توسط ناجیان غریق نجات یافتند.

علی رجبی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: در مجموع تابستان امسال ۶۴ نفر در آب‌های استان مازندران دچار غرق شدگی شدند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران با اشاره به اینکه شش نفر از غرق شدگان خانم و ۵۸ نفر مرد بوده اند، ادامه داد: همچنین از این تعداد غرق شده، ۱۹ نفر از بومیان استان، ۳۶ نفر غیر بومی و ۹ نفر از اتباع افغان بوده اند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، یادآور شد: بر اساس آمار اخذ شده، ۳۹ نفر از غرق شدگان از ساعت هشت صبح تا هشت شب دچار غرق شدگی شده‌اند و مابقی آن‌ها در ساعات خارج از حضور ناجیان غریق و بین ساعت‌های هشت شب به بعد تا قبل از هشت صبح غرق شده‌اند.

وی خاطرنشان ساخت:  همچنین آمار‌ها حاکی از نجات ۶۲۱ نفر توسط ناجیان غریق از غرق شدگی و مرگ در آب‌های استان مازندران از ابتدای خرداد ماه تا پایان فصل تابستان است که از این تعداد نجات یافته، ۴۶۹ نفر مرد و ۱۴۹ نفر زن بوده‌اند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران، عنوان کرد: مقایسه میزان غرق شدگی طی چهار ماه اخیر، حاکی از آن است که بیشترین میزان غرق شدگی در تیر ماه با ۲۲ نفر رخ داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین